ECA Şofben Ekranında Yazı yok : Dairenizde elektrik olduğundan emin olunuz. Şofbenin şalterinin açık olduğundan veya fişinin takılı olduğundan emin olunuz. Dairenizde elektrik var ve fişi takılı ise ana kart arızası olabilir, servis çağırmalısınız.

ECA Şofben suyu açınca devreye girmiyor : Elektrik voltajında sıkıntı olabilir voltaj regülatörü kullanılmalı. Su akış şalteri veya anakart arızalı olabilir ve değişmesi gerekebilir. Musluklardan su az akıyor ise filtreleri takanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

ECA Şofbenlerde arıza durumunda ekranda arıza kodu ile birlikte anahtar simgesi belirir.

ECA Şofben “AP” Arızası veriyor : Baca Sistem Sorunu

Şofben bacasının yerinden çıkmadığını ve baca çıkış ağzının tıkalı olmadığını kontrol edin. Şofbeni resetleyin. Resetleme sonrası arıza durumu devam ediyor ise baca fanında, hava sensöründe veya anakartta arıza olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

ECA Şofben “Lt” Arızası veriyor : Aşırı Isınma

Şofben su çıkış sıcaklığının 105 C ve üzerinde olduğu için arızaya geçmiştir. Şofbeni resetleyiniz. Arıza devam eder veya sık sık tekrarlar ise servis çağırmalısınız.

ECA Şofben “lc” Arızası veriyor : Donma Uyarısı

Şofben içerisindeki suyun donduğu uyarısını vermektedir. Büyük ihtimal ile sıcak su musluğundan hiç su akmıyordur. Sıcak su yardımıyla veya saç kurutma makinasının sıcak ayarıyla şofben altındaki hortumları ısıtmayı deneyiniz. Şofbende donma yok su musluktan akıyor ise şofben ısı sensörlerinde veya anakartta arıza olabilir. Servis çağırmanız gerekmektedir.

ECA Şofben “bU” Arızası veriyor : Voltaj Düşük

Şebeke voltajı 165 V ve altına düştüğünde şofben bu arıza kodunu verir ve kendini kilitler. Voltaj düzelmedikçe şofben çalışmaz. Bir müddet bekledikten sonra şofbeni resetleyiniz. Arıza düzelmez veya sık sık tekrarlar ise servis çağırınız.

ECA Şofben “Pb” Arızası veriyor : Kısa Devre

Şofben kablolarında kopukluk veya kısa devre olduğunu bildirir. Servis çağırmalısınız.

ECA Şofben “No” Arızası veriyor : Kısa Devre

Şofben kablolarında kopukluk veya kısa devre olduğunu bildirir. Servis çağırmalısınız.

ECA Şofben “Ht” Arızası veriyor : Aşırı Isınma

Şofben su çıkış sıcaklığının 90 C ve üzerinde olduğu için arızaya geçmiştir. Şofbeni resetleyin. Arıza devam eder veya sık sık tekrarlar ise servis çağırınız.

ECA Şofben “FL” Arızası veriyor : Ateşleme Hatası

Dairenizde gaz olduğundan ve şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Şofbeni resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırmalısınız.

ECA Şofben “FS” Arızası veriyor : Yanlış Alev

Şofben gaz valfi brülöre gaz vermediği halde brülörde yanma algılanmaktadır. şofbeni resetleyin, arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırmalısınız.

ECA Şofben “Fe” Arızası veriyor : Gaz valfi Arızası

Şofben gaz valfinde arıza olduğunu bildiren hata kodudur. Şofbeni resetlemeye rağmen düzelme olmuyor ise servis çağırmalısınız.