E0 Arıza Kodu Anakart arızası
Ekranda bu hata kodu beliriyor ise servis gelmeden önce kombiye reset atmalısınız. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapın. Uygulamalardan sonra arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. Bu arıza durumunda anakart tamiri veya değişimi yapılabilmektedir. Soruna müdahale edilmesi ve arızanın giderilmesi açısından uzman desteği alabilirsiniz.

 

E1 Arıza Kodu Tesisat su basıncı yetersiz
Bu arıza durumu genelde çok sık yaşanır. Su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza su basmanız gerekir. Tesisat su basıncını doldurma musluğu ile 1,5 bara kadar getirin. Su basma işlemi sonrasında arıza düzelecektir. Düzelme olmadığında resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrası arıza düzelmezse, arıza sıkça yaşanırsa ya da işlemi yapamazsanız eğer servis desteği alabilirsiniz.

 

E2 Arıza Kodu Ateşleme arızası
Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer öncelikle kombinize gaz gelip gelmediğine bakmalısınız. Kombinize gazın gelmesi gerekir. Gaz gelmiyorsa doğalgaz ile alakalı bir sorun olabilir. Gaz vanalarına açık olmasına rağmen kombinize gaz gelmiyorsa eğer doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Gaz vanaları açık ve kombiye de gaz geliyor ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Arızada düzelme olmadığı sürece resetleme işlemini de en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer; gaz valfinde, elektronik kartta ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almanız gerekmektedir.

 

E3 Arıza Kodu Isıtma sensörü arızası
Isıtma sensörünün arızalı olabileceğini belirtir. Kalorifer sensörü bağlantılarında sorun varsa, sensör boruları nemlenmiş ise bu sorun yaşanabilir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arızanın tespit edilerek çözümlenmesi amacı ile servisi aramalısınız.

 

E4 Arıza Kodu Sıcak su sensörü arızası
Sıcak su yani kullanım suyu sensöründe sorun olabilir. Sıcak su sensörünün arızalı olma riski fazladır. Ancak sensöre bağlı borularda nemlenme olması ya da sensör kablolarında kopukluk-kısa devre durumu olması halinde de bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın yine de tespit edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

 

E6 Arıza Kodu Aşırı ısınma hatası
Kombi tesisatında bulunan suyun aşırı sıcak olması sebebi ile emniyet termostatın devrede olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumları birçok sebebe bağlıdır. Servis öncesi kombiye reset atın, kalorifer ve tesisat vanalarına bakın, vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık, kombiyi resetlediniz ancak arıza durumunda düzelme olmuyor ise; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, pompada sorun olabilir, tesisat tıkanmış olabilir, tesisatta hava olabilir veya kalorifer dönüş vanasındaki filtre tıkalı olabilir. Arızanın tespit edilip çözümlenmesi açısından servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmemelisiniz.