E1 Arıza Kodu Baca arızası demektir
Bacalı modellerde baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalı ise ya da çekmiyorsa temizliği yapılmalıdır. Baca sensörü arızası olabileceğinden parça kontrol edilmeli sorun varsa eğer parçanın değişimi yapılmalıdır. Hermetik modellerde ise fan, prosestat veya elektronik kart arızası olabileceğinden parçalar kontrol edilmeli, arızalı parçalar değiştirilmelidir. Bu konuda mutlaka uzman yardımı almanız gerekir.

 

E2 Arıza Kodu Isıtma derecesini tespit eden devrede sorun var
 Kalorifer sensöründe problem olabileceğini belirtir. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servis çağırmalısınız.

 

E3 Arıza Kodu Sıcak su derecesini tespit eden devrede sorun var
Sıcak su sensöründe problem olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

 

E4 Arıza Kodu Sıcaklık yüksek
 Kombide aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten arıza kodudur. Bu gibi durumlarda ısıtma valfi kontrol edilmelidir. Tıkalı ise müdahale edilmelidir. Kombi kış konumunda ise kalorifer vanaları açık olmalıdır. Kombi altındaki vanalar da açık olmalıdır. Buna rağmen sorunda düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

 

E6 Arıza Kodu Ateşleme gerçekleşmiyor
 Öncelikle gaz kontrolü yapın. Kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz geliyorsa ve gaz geldiğinden eminseniz servis öncesi kombinizi resetleyin. Arıza düzelmezse resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Arızada yine bir düzelme durumu olmaz ise gaz valfinde, elektronik kartta ya da elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın çözümlenmesi açısından servis çağırmanız gerekmektedir.

 

E7/Eb Arıza Kodu Gaz borusu sorunu
Sistemin düzenli ateşleme sinyali tespit edemediğini belirtir. Bu gibi durumlarda ateşleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşemez ve alev söner. Servis öncesi kombiye birkaç reset atın. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

EP Arıza Kodu Isıtma borusu arızası
Isıtma borusu kontrol edilmelidir. Arızanın hem tespiti hem de çözümü için servis yardımı almalısınız.