E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi blokaj sorunu
Baxi Luna 3 model kombilerde sıkça karşılaşılan bu sorunda cihazın ateşleme yapmadığını anlayabiliriz.

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu
Aşırı ısınma durumlarına karşı emniyet görevinde olan limit termostatın devreye girdiğini belirten hata kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ise kombi su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç ideal değerde ise; petek ve tesisat vanalarına bakarak vanaların açık olduğundan özellikle de 3 petek vanasının mutlaka açık olduğundan emin olmalısınız. Bu işlemlere rağmen hala sorun devam etmekte ise; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaların ayrıca tesisatın ve kalorifer dönüş filtresinin kontrol edilmesi gerekir.

E03 Arıza Kodu Hava akış problemi
Baymak Baxi Luna 3 model kombilerde çeşit olması sebebi ile bu sorunda karşımıza çıkan arızalı parçalar da değişmektedir.

E04 Arıza Kodu Geçici alev kaybı sorunu
Brülörde yanma oluşumu sonrasında alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda önce “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmaz ise; iyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz armatöründe sorun olabilir. Tespit için ve çözüm için servisi aramalısınız.

E05 Arıza Kodu Isıtma devresi sensör sorunu
Her ne kadar ısıtma devresi sensörü hatası gibi görünse de sorun sadece sensöre bağlı olmamaktadır.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi sensör sorunu
Sıcak su sensöründe sorun olduğunu bildiren arıza durumudur. Sıcak su alamazsınız. Bu arıza durumunda sıcak su ntc sinde, ntc kablolarında veya borularında sorun olabilir. Net tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

E10 Arıza Kodu Düşük su basıncı arızası
Genelde sık karşılaşılan bir sorundur. Bu arıza durumunda tesisat su basıncı düşük demektir, yani cihazın ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir.

E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık uyarısı
Kombi tesisatındaki suyun maksimum seviyeyi aştığını belirten bir arıza kodudur.

E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu
Brülörde alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir sorunla karşılaştığınız an öncelikle “R” konumuna birkaç saniye kadar basmalı ve kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra arızada düzelme durumu olmaz ise işlemi birkaç kez daha uygulayın. Sonuç aynı ise bu durumda Baymak Servisi’ni arayın. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde arıza olabilir.

E80 Arıza Kodu Devresel kontrol sistem sorunu
Bir nevi anakart sorunu olarak adlandırılabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan direk servisi aramalısınız.

E97 Arıza Kodu Yanlış enerji besleme sorunu
Voltaj problemi olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur.

E98/99 Arıza Kodu Ana kontrol panosu elektriksel arıza
Elektronik kartta veya bağlantılarda sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu durumda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız.