E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi – blokaj sorunu
Genelde çok sık karşılaşılan ateşleme problemidir.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensörü arızası
Arıza durumunda öncelikle; petek ve tesisata ait vanaların açık olduğundan, kombi su basıncının 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olmalısınız. Bu kontrollerden sonra kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemelisiniz. İşlemlere rağmen sonuç alamıyorsanız; emniyet termostatı, eşanjör, pompa, kart, üç yollu vana arızası olabilir. Tabi bir de tesisatı ve filtreyi kontrol etmek gerekir. Bir tıkanıklık durumu söz konusu olabilir. Bu konuda mutlaka uzman desteği almalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Baca termostat sensörü/baca basınç sensörü sorunu
Bir nevi hava akış sorunu diyebiliriz.

 

E04 Arıza Kodu Geçici alev kaybı
Brülörde geçici olarak alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir. Kesin arıza tespiti ve çözümü için servisi aramanız gerekmektedir.

 

E05 Arıza Kodu Isıtma devresi sensörü sorunu
Arızanın sebebi sadece ısıtma devresi sensörüne bağlı değildir.

 

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi sensörü sorunu
 Sıcak su sensöründe problem olabilir. Teknik açıdan sensör arızalı ise, sensör boruları nemli ise veya sensör bağlantılarında sorun var ise bu problem yaşanabilir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalı ve yardım almalısınız.

 

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç arızası
Sistemdeki su basıncının ideal konumda olmadığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında kullanıcı olarak cihaza su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz.

 

E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık ikazı
Bu gibi arıza durumları birçok sebeple yaşanabilir.

 

E35 Arıza Kodu Alev oluşumu sorunu
Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında öncelikle R konumlu düğmeye basarak kombiye reset atmalısınız. Resetleme uygulamasından sonra sorunda düzelme olmazsa eğer; anakart, gaz grubu ya da iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilerek onarılması için servis yardımı almanız gerekir.

 

E80 Arıza Kodu Devresel kontrol sistemi sorunu
Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan Baymak Servisi ile görüşerek yardım talep etmelisiniz.

 

E97 Arıza Kodu Yanlış enerji besleme sorunu
Voltaj sorunu olarak adlandırabiliriz.

 

E98-E99 Arıza Kodu Ana kontrol panosu elektriksel sorun
Ekranda yanıp sönen bu iki arıza kodunun açıklaması da aynıdır. Muhtemel sebep elektronik kart ile alakalıdır. Yine de kesin bir teşhis ve arıza onarımı için önerimiz Baymak Servisi uzman ekiplerinden yardım almanızdır.