10E Arızası Dış ortam sensör sorunu olarak bilinen bir arıza kodudur
Bu durumda sorunun giderilmesi adına yapabileceğiniz uygulama bulunmaz. Kombilerin bazılarında dış hava sensörü yer alır. Dış hava sensörü kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştırır. Dışarıda dış hava sensörü var ise arızalı demektir. Yoksa eğer elektrik aksağında bir sorun vardır. Bu nedenle servis yardımı almalısınız.

 

20E Arızası Merkezi ısıtma devresi sensörü arızası
Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz konusu olmamalıdır. Yardım amacı ile Baymak Servisi ile görüşmeniz gerekir. Kalorifer sensörü olarak da adlandırabileceğimiz bir sorundur. Kalorifer sensörünün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Net teşhis ve yardım için servisi aramalısınız.

 

28E Arızası Baca sensör problemi olarak bilinir
Bu durumda hava akış sorunu da yaşanılıyor diyebiliriz. Baxi Nuvola3 Comfort HT model kombiler yoğuşmalı olduğu için; fan, kart gibi parçalara ayrıca bacaya bakmak gerekir. Baca yani dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, ebatı uygun olmayabilir ya da rüzgar alan bir yerde ise ve hava rüzgarlı ise bu sebeple kombi yeterli hava akışı sağlayamıyor olabilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir.

 

50E Arızası Kullanım suyu sensörü sorunu
Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz olamaz. Teknik açıdan mutlaka Baymak Servis ile görüşmeli yardımlar almalısınız. Kullanım suyu adı verilen parça sıcak su sensörüdür. Sıcak su sensörü sorununda veya kablolarda problem olduğunda bu hata kodu ekranda belirir. Bu sorunda işi uzmanına bırakmaktan başka çare bulunmaz.

 

60E Arızası Oda termostat sensör sorunu olarak karşımıza çıkan bir hata kodudur
Oda termostatı kullanıyorsanız eğer sorun olduğunu ya da cihazın oda termostatı ile iletişimde olmadığını belirten arıza kodudur.

 

62E Arızası Elektronik kart yazılım versiyonunda sorun olduğunu belirtir
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak hiçbir müdahaleniz bulunmaz. Elektronik kartla alakalı olan bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeyiniz. Bu yüzden de yardımlar alabileceğiniz Baymak Servisi’ni aramalısınız.

 

88E Arızası Ana kart ile AVS77 kontrol ünitesi arasında haberleşme sorunu
Kombide bu sorun genel olarak elektriksel bir sorundur diyebiliriz.

 

95E Arızası Cihazın AVS77 kontrol ünitesindeki saatinin arızalı olduğunu belirtir
Kombinin kontrol edildiği ünitedeki saatin bozulduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

 

110E Arızası Emniyet termostat sorunu anlamına gelen arıza kodudur
Bu arıza durumunda Nuvola3 Comfort HT kombi panelinde yer alan OK tuşuna iki kez basmanız gerekmektedir. Arıza işlem sonrası düzelmez ve devam ederse mutlaka petek ve tesisat vanalarına bakmalı, vanalar kapalı ise açık konuma getirmelisiniz, kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Yine de sorun düzelmezse servis çağırmalısınız. Kombi aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke etmiş durumdadır. Bu sorunun bazı sebepleri şunlardır: ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme veya arada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma, tesisatta tıkanma, sensör arızası, kart arızası ve pompada sıkışma… Net tespit ve çözüm için işi uzmanına bırakmalısınız.

 

119E Arızası Hidrolik basınç anahtar sorunu anlamını taşıyan arıza kodu olmaktadır
Kombi içinde yer alan dijital basınç sondasında sorun olduğunu belirtir. Bu durumda kombinin mevcut su basıncı net gösterilemez. Bu yüzden tesisattaki su basıncını bilemezsiniz. Servis yardımı almanız gerekir.

 

125E Arızası Sistemde suyun olmadığını ya da hava olduğunu belirtir
Su basıncını kontrol etmeniz gerekir. Basınç değeri 1 barın altında ise kombinin sol alt köşesinde yer alan mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek kombiye 1,5 bar kadar su basın. Su basma işlemi sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapın. Hala sonuç alamıyorsanız sistem hava yapmış olabilir. Bu durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

127E Arızası Anti-lejyonel fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir
Bu durum herhangi bir arıza teşkil etmez. Bu durumda arıza veren sinyal de geçicidir diyebiliriz. Fonksiyon sonlandığında ekranda beliren bu kod otomatik olarak silinir cihaz çalışmasını devam ettirir.

 

130E Arızası Baca sensöründe aşırı ısınma durumunun olduğunu belirtir
Bu durumda yapmanız gereken sadece OK tuşuna iki kez basmaktır. Arıza işlemin hemen sonrasında düzelmez ve devam ederse başka bir uygulama yapmayın ve Baymak Servis ile görüşerek yardımlar almalısınız.

 

131E Arızası 125E ve 130E arızası sonrası kombinin elektriğinin kesilmesi arızası
OK tuşuna iki kez basmalı ve sorunun çözümlenmesini beklemelisiniz. Sorun hala devam eder ve düzelme durumu olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalısınız.

 

133E Arızası Gaz yokluğu sorunudur
Bu durumda dairenize ve cihaza gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Bu nedenle gaz vanalarına bakın açık olduğundan emin olun. Gaz yoksa doğalgaz firmasından yardım alın, gaz olmasına nazaran cihaz çalışmıyorsa ve bu hata kodu ekranda beliriyorsa bu durumda OK tuşuna iki kez basın. Uygulama sonrasında hala sonuç alamıyorsanız cihaza müdahaleyi durdurun ve yardım için mutlaka Baymak Nuvola3 Comfort Servisi’ni arayın. Bu gibi arıza durumlarının birçok sebebi vardır. Anakart arızası, gaz armatörü sorunu, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorununda ekranda bu hata kodu yer alabilmektedir.

 

151E Arızası Kontrol kart sorunu olduğu zaman bu hata kodu ekranda yer alır
Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem olmaz ve yardım için servisi aramanız gerekmektedir.

 

155E Arızası Max. Reset denemesinin açıldığını belirtir
Bu durumda cihaz panelinde yer alan RESET yazan düğmeye basmanız yani cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Cihaz eğer resetleme uygulamasının sonrasında da düzelmez ise servis çağırmanız gerekmektedir.

 

156E Arızası Düşük ya da yüksek voltaj sorunu olarak bilinen arıza kodudur
Nuvola3 Comfort HT kombide böyle bir sorun olduğu zaman bir süre kadar beklemenizi öneririz. Bir süre beklemenizdeki sebep de voltajların düzelmesidir. Uzun süre beklemenize karşın sorun hala devam ediyor ise düşük ya da yüksek voltaj nedeni ile kombi kartı yanmış olabilir. Bu duruma Baymak Servisi müdahale etmelidir. Yalnız uygulama sonrasında sizlere önerilecek olan da bu sorunu bir kez ya da birçok kez yaşamamanız adına voltaj düzenleme görevinde olan kombi regülatörü kullanmanızdır. Aksi halde yapılan işleme hiçbir firma tarafından garanti verilmeyecektir.

 

160E Arızası Fan sorunu anlamına gelir
Cihaz hava akışını sağlayamadığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Fan arızası durumunda servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir. Parçanın arıza durumuna göre ya tamir ya da değişim uygulaması gerekeceğinden işi uzmanına bırakmanız doğru seçenek olacaktır. Bu gibi durumlarda sorun sadece fan da olmaz. Fanın yanı sıra elektronik kart arızası da söz konusu olabilir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

193E Arızası Sistemin hava yaptığını belirten bir durumdur.
Genelde arıza olarak kabul edilmez. Sinyal geçici olarak ekranda belirir diyebiliriz. Bu durumda cihaz kendi kendine otomatik olarak reset işlemini yapar ve cihaz çalışmasına kaldığı yerden sorunsuz şekilde devam eder. Sorunun yaşanılmaması amacı ile cihaza su basarken doldurma musluğunu birden açmamanızı öneririz. Yavaş açarsanız sistemde hava oluşmaz ve bu durum yaşanılmaz.