A01 Arıza Kodu Ateşleme problemidir
Genelde karşımıza sıklıkla çıkan bir arıza kodudur. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin önerisinde bulunabiliriz. Gaz girişlerini kontrol ettikten sonra dairenize kesin olarak gaz geldiğinden eminseniz cihazınızı birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa eğer Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi arıza durumlarında; gaz valfi, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit için servis yardımı almalısınız.

 

E02 Arıza Kodu Limit termostat sorunudur
Bu arıza durumunda önce kombinizin su basıncını kontrol edin ve düşük ise su basın. Sorunun düzelmediği durumlarda cihazı birkaç kez resetleyin. Bir de kalorifer vanalarının açık durumda olduğundan emin olun. Yine de sorun düzelmez ise servisi arayınız. Eco 24 Fi model kombide; ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı, pompa sıkışmış, kalorifer filtresi tıkanmış, sensör-kart arızalanmış, tesisat tıkanmış olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Hava basınç sorunudur
Bu gibi arıza durumları karşımıza sıklıkla çıkar. Cihaz bir sebeple hava akışı sağlayamazsa bu sorun yaşanır. 

 

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör sorunudur
Kalorifer çıkış suyu sensörü olarak da bilinen arızadır.

 

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur
Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunda, kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit için servis yardımı almanızı öneririz.

 

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemidir
 Eco 24 Fi model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında düşük olan su basıncı yükseltmeniz normal seviyeye getirmeniz gerekir. Kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğu ile işlem yapmanız gerekir.