A01 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı anlamına gelir
Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir. Eco 5 24 Fi kombiler doğalgazlı olduğu için öncelikle dairenizdeki gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir.

 

A03 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu anlamına gelir
Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun eğer düzelmiyor ise kalorifer ve tesisat vanalarını inceleyerek açık durumda olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. Tüm bu işlemlere rağmen hala sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Emniyet termostatı bozuk olabilir. Harici durumlar da söz konusu olabilir. Hem kombi parçalarını hem de tesisatı kontrol etmek gerekir.

 

E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir
 Eco 5 24 Fi model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde sorun vardır.

 

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör arızasıdır
Kalorifer sisteminde çalışan sensörde sorun olduğunu anlayabilceğimiz arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında kaloriferleriniz çalışmayacaktır ya da az ısı sağlayacaktır. Sensörler yanı sıra kablolarda da sorum olabilmektedir. Sorun tespiti ve çözümü adına servisi aramalısınız.

 

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızasıdır
 Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi adına uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına mutlaka servis ile iletişime geçiniz.

 

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç arızasıdır
Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğu ile barı 1.5 , 2 arasına getirmelisiniz.

 

E26 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemidir
Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu sıklıkla yaşanabilmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Petek vanalarının ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Yine de sorun yaşanıyor ise servis ile görüşerek yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vana, pompa, sensör, kart, ana eşanjör, kalorifer filtresinin tıkanması ya da tesisatta tıkanıklık olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.