E ve F ledi yanmıyor G ledi yanıyor ise Limit termostat sorunudur
 Arıza durumunda önce kombi su basıncının düşük olmadığından emin olmalı, basınç düşükse ise su basma işlemi uygulamalısınız. Ardından petek ve tesisat vanalarını kontrol etmeli, vanalar kapalı ise açmalısınız. Son işlem olarak kombiyi resetlemelisiniz. İşlemlere rağmen sorunda düzelme olmuyorsa; eşanjör, pompa, kart, sensör gibi parçalarda arıza olabilir. Ayrıca tesisat filtresinde veya tesisatta tıkanıklık olabilir.

 

E ve F ledi yanmıyor G ledi yanıp sönüyor ise Düşük su basınç sorunudur
 Bu durumda su basıncı yeterli değildir ve tesisata su basmanız gerekir. Kombi altında bulunan siyah renkteki doldurma musluğunu sola doğru açarak cihaza 1,5 bar kadar su basmanız gerekir. Panelin sağında yer alan basınç göstergesini işlem sırasında takip edebilirsiniz. Su basma uygulaması sonrasında sorun düzelecektir. Doldurma musluğunuda mutlaka kapatın. Sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlemi yapamazsanız ya da sorun düzelmez ise bu durumda servis yardımı alabilirsiniz.

 

E yanmıyor, F yanıp sönüyor, G yanıyor ise Ateşleme sorunudur
 Genelde sık yaşanan sorunlardan biridir. Bu durumda dairenizdeki gaz girişlerini kontrol edin. Gaz girişlerinin yani gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları açık ise bu durumda kombiye de gaz geliyordur. Birkaç kez resetleme işlemi yapın. Sorun yine de düzelmez ise mutlaka servis yardımı alın. Ateşleme sorunlarında; gaz valfi, anakart ya da iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Buderus Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

 

E ledi yanmıyor, F ve G ledi yanıyor ise Alev sorunudur
Ateşleme işleminin başlangıcında yanlış bir alev sinyalinin tespit edildiğini belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan yapılması gereken cihazı resetlemektir. Alev hissedilmediği zaman karşınıza çıkan bir arıza durumudur. Bu durumda resetleme sonrasında düzelme olmaz ise anakart, gaz valfi ve iyonizasyon elektrodunda sorun olabilmektedir. Teknik açıdan her daim işin uzmanından yardım almanız gerekmektedir.

 

E ledi yanıyor, F yanmıyor, G yanıp sönüyor ise Gidiş suyu sensör sorunu
Kalorifer sensöründe arıza olduğunda, ya da kablolarda kısa devre durumu temassızlık olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almak gerekir. Teknik açıdan tespit ve müdahale için mutlaka Buderus Servisi’ni aramalısınız.

 

E ve G ledi yanıp sönüyor, F ledi yanmıyor ise Sıcak su sensör sorunu
Bu arıza durumunda sıcak su sensörü arızalı olabilir ya da kablolarına kısa devre temassızlık gibi durumlar söz konusu olabilir. Net tespitin yerinde yapılması gerekir. Bu nedenle de uzman servis ekipleri tarafından yerinde görülmesi gerekir. Bu arıza durumunda Buderus Servisi ile görüşmelisiniz.

 

E,F ve G ledi yanıp sönüyor ise Donma durumudur
Bu sorunda sensör kombideki sıcaklığın 2°C altında olduğunu ve eşanjörün bu sebeple donduğunu tespit ediyor. Bu nedenle arızaya geçiyor sıcaklık 5°c ye ulaşıncaya dek ateşleme yapılması tavsiye edilir. Bu durumda uzman servis yardımı alırsanız sorun tespit edilir ve problem çözümlenir.