Demirdöküm Aden Kombi Arıza, Hata Kodları

F0 Arıza Kodu: Kombinin Su Basıncının Düşük Olduğunu Belirten Koddur. Bu Kod Ekrana Geldiği Zaman Cihaza 1 İle 2 Bar Arasında Su Basarak Sorunu Çözümleyebilirsiniz.

F1 Arıza Kodu: Aşırı Isı Termostatın Da Arıza Olduğunu Belirten Koddur. Kombi Bu Hatayı Verdiği Sürece Cihaz Herhangi Bir Verim Sağlamaz. Bu Termostatın Değişimi Gerekmektedir. Servis Çağırarak Yardım Almanız Gerekir.

F2 Arıza Kodu : Sıcak Su Akmasın Da Etkili Olan Parçalardan Ntc Sensorun De Arıza Meydana Geldiğini Gösteren Koddur. Bu Kod Cihazın Göstergesin De Olduğu Sürece Kombi Sıcak Su Akıtmaz Veya Akıtmasın Da Sorunlar Yaşar. Demir Döküm Kombi Servisi’nden Destek Alınız.

F4 Arıza Kodu : Cihazın Alev Almasın Da Arıza Yaşandığını Gösteren Hata Uyarısıdır. Yani Kombi Ateşleme Yaptıktan Sonra Alev Almıyor Ve Devreye Girmiyor. Gaz Gurubunda, İyonizasyonda, Elektrotlar Da Sorun Olabilir. Demir Döküm Servisi’nden Destek Alınız.

F5/F6 Arıza Kodu : Kombinin Hava Akım Sırasın Da Arıza Meydana Getirdiğini Böylelikle Cihazın F5 Uyarısı Verdiğini Göstermektedir. Kombinin Baca Sensorun De Yahut Hava Prosestatın Da Problem Olabilir. Servis İle Görüşerek Kombiye Müdahale Ettiriniz.

OC Arıza Kodu : Hava Proses Atının Bağlı Duruma Geçtiğini Gösteren Kodun Açıklamasıdır. Cihazın Ekranın Da Bu Kod Varsa Kombiye Re Set Atınız. Resetten Sonra Düzelmiyor İse Demir Döküm Servisi Tarafından Kombiye Müdahale Ettiriniz.

CC Arıza Kodu : Prosestatın Yahut Baca Sen Sörünün İptale Alındığını Gösteren Koddur. 

Aden kombi arızalandığında neler yapılabilir? 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 led ışıkları yanıp sönüyorsa anlamları

30 Led ışığı yanıp sönüyorsa kalorifer sensörü arızalı.

Kombi kış konumunda iken kaloriferleri ısıtmaz. Büyük ihtimalle kalorifer sensöründe arıza vardır. Kablolarda kopukluk olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

40 Led ışığı yanıp sönüyorsa kullanım suyunun sensörü arızalı.

Bu arıza ışığı yanıp södüğü zaman aden markalı kombi sıcak su vermez. Sıcak su sensörü özelliğini kaybetmiş olabilir. Sensör kabloları kopmuş olabilir. Kesin çözüm için servisi arayın.

50 Led ışığı yanıp sönüyorsa Dış hava sensörü problemi.

Dış hava sensörü dışarıdaki sıcaklığa göre kombiye çalışması için komut verir. Aden kombinizde var ise arızalı olabilir. Şayet dış hava sensörü yoksa elektrik kablolarında sıkıntı olabilir. Servis yardımı alın.

60 Led ışığı yanıp sönüyorsa aden kombinin suyu bitmiş.

Kalorifer tesisatında yeterli su olmadığı zaman 60 ışığı yanıp söner. Öncelikle kombi su basıncını 1,5 bar seviyesine getirin. Arıza devam ederse servisi arayın. Basınç sensörü arızalanmış olabilir.

70 Led ışığı yanıp sönüyorsa hava akışında arıza var.

Bu arıza sinyali hava akışının sağlanamamasında yanıp söner. Bu arıza sinyalinin birden fazla sebebi var. Hava akış şalteri arızalanmış olabilir. Fan motoru arızalanmış olabilir. Elektronik anakart arızalanmış olabilir. Mutlaka servis arayın yardım isteyin.

80 Led ışığı yanıp sönüyorsa kombi aşırı ısınmış demektir.

80 ışığı yanıp sönüyorsa sırasıyla peteklerin vanalarını kontrol edin. Kombi altındaki vanaları kontrol edin. Petek ve kombide bulunana vanaları açık konumuna getirin. Kombiyi resetleyin arıza devam ederse pompa arızası olabilir. Kombi filetresi kirden tıkanmış olabilir. Peteklerin temizlenmesi gerekebilir. Isı sensörü arızalı olabilir yada kaplolar kopmuş olabilir. Servisi arayın.

90 Led ışığı yanıp sönüyorsa kombide ateşleme sorunu var.

Öncelikle kombiye gelen gaz yollarını kontrol edin. Dairenizde gaz var ama yinede bu arıza kodu devam ediyorsa servisi arayın. Gaz valfi arızalı olabilir.