A01 Arıza Kodu Ateşleme sorunudur
Bu kod, kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Bu durumda kombiden hiçbir şekilde verim alınamaz. Tüketici öncelikle dairenize gelen gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Eve gelen gazdan emin olunmalıdır. Daha sonra kombiye birkaç kez reset işlemini uygulamalıdır. Sorun devam ediyor ise kombinizin iyonizasyon elektrotunda, ateşleme elektrotunda, elektronik kartında ya da gaz armatöründe problem meydana gelmiş olabilir. Tüketici arızanın çözümü için kombi uzmanından yardım almalıdır.

 

A02 Arıza Kodu Brülör kapalı olmasına rağmen alev devam ediyor
 Bu arıza durumunda cihaz kendi kendine ateşlemeye devam ediyor da diyebiliriz. Brülörün kapanmasına rağmen alevin devam ettiğini belirten bir arıza kodudur. İyonizasyon elektrodu kabloları kontrol edilmelidir. Bunun yanı sıra gaz valfinin kapanmaması veya anakartın arızalanması sebebi ile de sorun yaşanıyor olabilir. Teşhis ve müdahale için servisi aramalısınız.

 

A03 Arıza Kodu Aşırı ısı limit termostatın devreye girdiğini belirtir
Kombiniz kış konumunda ise öncelikle en az 3 petek vanasının açık olmasına özen gösterin. Daha sonrasında kombi altında bulunan kalorifer tesisatı vanalara bakın, özellikle de kalorifer tesisatı vanaları kapalı ise mutlaka açın. Sonrasında kombinizi resetlemeyi deneyin. Yine de sonuç aynı ise bu durumda servis yardımı alın. Tesisat su sıcaklığının 90° üzerine çıktığını ve aşırı ısınmadan dolayı cihazın zarar görmemesi amacı ile limit termostatın devreye girdiğini anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu durumun kısaca sebepleri: Ana eşanjörde kireçlenmeye veya tıkanma, üç yollu vananın konum değiştirmesi veya arada kalması, sensör arızası, kart sorunu, pompanın sıkışması, tesisatın hava yapması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlardır. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

 

F05 Arıza Kodu Hava basınç düşürücü 25 sn içinde yeterli düşük değeri almıyor
Bu durumda basınç düşürücü kablo tesisatında sorun olabilir, baca tıkalı olabilir veya baca ebatları yanlış olabilir. Baca tıkalı ise temizlenmeli ebat olarak uzun ise tesisat ve kombiye uygun olarak kısaltılmalıdır. Kablo tesisatında sorun varsa eğer uzmanı tarafından gereken müdahale sağlanacaktır.

 

A06 Arıza Kodu 4 dakika içerisinde 5 kez alev yokluğu yaşanıyor
Bu durumda öncelikle kombinizi birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme sonrasında düzelme olmaz ise yapabileceğiniz başka bir işlem yoktur. Bu sorunun yaşanılmasında birçok etmen sıralanabilir. Gaz sistem basıncı düşük olabilir, gaz valfi, anakart veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

 

F07 Arıza Kodu Kablo tesisat bağlantılarında sorun var
Bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Kablo tesisatı uzman ekiplerce kontrol edilmelidir. x5 konnektörün üzerindeki köprünün bağlı olmadığını belirtir. Uzman yardımı alırsanız sorun kısa sürede çözümlenecektir.

 

F10 Arıza Kodu Çıkış sensörü 1 arızasıdır
Çıkış sensöründe sorun olabilir, kablolarda kopma ya da kısa devre olabilir. Ayrıca sensör borularında düşük ihtimalle de olsa nemlenme söz konusu olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 

F11 Arıza Kodu Sıcak su sensöründe sorunu
Kombide sıcak su sorunu yaşanan bir arıza kodudur. Bu durumda cihazın sıcak su sensörü arızalı diyebiliriz. Veya kablolarda kopma, kısa devre durumu var ise de bu sorun yine yaşanabilmektedir. Düşük ihtimalle de olsa sensör borularında nemlenme de olabilmektedir. Bu sebeple de çözüm için servis yardımı almalısınız.

 

F12 Arıza Kodu Kazan bölmesi sensör arızası
Kazan bölmesindeki sensörde sorun olabileceğini, kablolarda kopma-kısa devre durumu olabileceğini, sensör borularında nemlenme olabileceğini anlayabileceğimiz arıza durumudur. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

 

F14 Arıza Kodu Çıkış sensörü 2 arızası
 Çıkış sensör 2 arızasında; Sensörde, sensör kablolarında, veya sensör borularında sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 

A15 Arıza Kodu Hava sinyali koruması devrede
Son 15 dakika içinde 5 defa F05 arızasının yaşanmasından sonra ekranda belirir. Hava akış sorununun devam ettiği anlamına gelmektedir. Çözüm için servisi aramalısınız.

 

F34 Arıza Kodu Besleme gerilim sorunu (düşük voltaj)
Cihazın arızaya geçtiğimi ve besleme geriliminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Genelde şebeke voltajında meydana gelen dalgalanmalar sonrasında yaşanılır. DİVAtop model kombiye gelen voltajın düşük olduğunu yani 170 V altında olduğunu anlayabiliriz. Cihaz otomatik resetlenecektir. Bu yüzden cihaza müdahale etmeyiniz. Voltaj düzelmesi sonrasında sorun devam ederse anakart hasar görmüş ya da yanmış olabilir. Anakarta yapılan müdahale sonrasında sorun düzelecektir. Yalnız bu sorunu bir kez daha yaşamamak adına mutlaka KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanmanız gerekir.

 

F35 Arıza Kodu Şebeke frekansı normal değil
Elektrik şebeke problemi olarak da adlandırabiliriz. Elektrik sisteminde veya tesisatında sorun olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

 

F37 Arıza Kodu Düşük su basınç hatası
 Kombide bulunan su değerinin 1 bardan daha az olduğunu gösteren hata kodudur. Kombinizin su basıncında bir problem meydana geldiğini gösterir. Öncelikle tüketici su basınç göstergesine bakarak basıncın düştüğünü görür ise kombinizin sağ alt kısmında yer alan mavi uzun doldurma musluğunu açarak kombiye su basmalıdır.

 

F39 Arıza Kodu Harici sensör sorunu
Kombide bulunan harici sensörün arızalı durumda olduğunu gösteren arıza kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki sensör sorunu dışında, kabloların kopuk olması ya da kısa devre durumu da bu sorunun yaşanmasına neden olur. Sizlerin bu durum karşısında servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir.

 

F40 Arıza Kodu Tesisat su basıncı yüksek
 Kombide bulunan su değerinin 2,5 barı geçtiğini belirten hata kodudur. Bu durumda kombinizin çalışmasında sorun yaratır. Tüketici olarak müdahalede bulunabilir. Öncelikle kombiye en yakın kaloriferden hava almanız gerekecektir. Bu işlemi uyguladıktan sonra kombiniz su basıncı düşmeye başlayacaktır. Basınç göstergesi 1,5 ve 2 arasında olmalıdır.

 

A41 Arıza Kodu Sensörlerin konumlandırılması sorunu
Çıkış sensörünün boru ile bağlantısının kesildiğini belirten arıza kodudur. Isıtma sensörünün doğru konumlandırıldığından ve düzgün çalıştığından emin olmak gerekir. Bu müdahaleyi kullanıcı olarak yapamayacağınız için servis yardımı almalısınız.

 

F42 Arıza Kodu Isıtma sensöründe anormal durum
Sensörün arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. sensör değişimi gerekmektedir. Bu nedenle servis yardımı almalısınız.

 

F43 Arıza Kodu Eşanjör koruması devrede
Sistemde devir daim olmadığında veya hava olduğunda yaşanılabilen arıza durumudur. Sistem hava yapmış ise havası alınmalı, su devir daimi yoksa pompa kontrol edilerek müdahalenin yapılması gerekmektedir. Bu işlemleri kullanıcı olarak yapamazsınız. Uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 

F47 Arıza Kodu Sistem su basınç sensörü sorunu
 Sistemin su basıncını algılayan sensörde veya kablolarda sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda uzman Ferroli Servisi yardımı almak gerekir.

 

F50 Arıza Kodu Modureg sorunu
Genelde kablo tesisatında kopma meydana geldiği zaman ekranda beliren hata kodudur. Ferroli Servisi’nden yardım almanızı öneririz.