E01 Arıza Kodu Alev yok sorunudur
Bu arıza durumunda cihazınıza gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Gaz geldiğini gaz vanasının açık olduğunu gördüğünüzde anlayabilirsiniz. Gaz vanası kapalı ise gaz gelmiyor demektir. Vanaların açık olması gerekir. Gaz geldiğinden emin olduğunuzda resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız. Seradens Premiks model kombide ateşleme sorunu var ise; anakart, gaz armatörü, elektrot gibi parçalarda sorun olabilir. Alarko Servisi yardımı almalısınız.

 

E02 Arıza Kodu Limit termostat sorunudur
Aşırı ısınma sorunu olarak da bilinir. Maksimum sıcaklık sorunudur aynı zamanda. Bu durumda cihazın su basıncını kontrol etmeli, düşük durumda ise su basmalısınız. Su basma işleminden sonra ya da su basıncı normal olmasına nazaran sorunda düzelme olmaz ise cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında da düzelme olmaz ise Alarko Servisi’ni aramalısınız. Aşırı ısınma sorunlarında; ana eşanjör tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, sensör arızası olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Atık gaz sistem sorunudur
Seradens Premiks model kombilerde atık gaz sisteminde yani hava akışında sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumların birden çok sebebi olur. Bu nedenle de yerinde görülmeden net bilgi vermek doğru olmaz. Bizler yine de karşımıza çıkan muhtemel arızalı parçalar hakkındaki bilgileri sunacağız. Fan motoru, prosestat, anakart gibi parçalarda sorun olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Yerinde görülür ise tespit yapılır ve müdahale ile sorun çözümlenir.

 

H20 Arıza Kodu Düşük su basınç sorunudur
Genel anlamda en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Tesisat su basıncı düştüğü zaman cihaz arızaya geçer ve ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda tesisat su basıncını yükseltmeniz gerekir. Seradens Premiks model kombinin sağ altındaki mavi veya siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli yine sağ altta bulunan bar göstergesi 1,5 i göstergene kadar su basılmalıdır. Su basma işlemi bittiğinde doldurma musluğunu mutlaka sağa çevirip kapatın. Sorun çözümlenir. İşlemi yapamadığınız durumlarda veya çok sık yapmak zorunda kaldığınız durumlarda mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

E05 Arıza Kodu Isıtma sensör sorunudur
Kalorifer sensöründe sorun olduğu zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu durumda yalnızca sensörde değil kablolarında da sorun olabilmektedir. Teknik açıdan sorunun tespit yapılması ve çözümlenmesi adına servis yardımı almalısınız.

 

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur
Sıcak su sensörü ile alakalı bir sorundur. Sıcak su kullanımında sorun yaşarsınız. Bu gibi arıza durumlarında sorun sadece sensörde değil kablolarında da olabilmektedir. Kesin tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

E16 Arıza Kodu Fan arızası demektir
Cihazın hava akışını sağlamada önemli bir parça konumunda olan fan motorunda sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında fan motoru dışında anakartta da sorun olabilmektedir. Net tespit ve çözüm adına mutlaka Alarko Servisi’ne ulaşmalısınız.

 

E22 Arıza Kodu Parametre programlama gereksinimi sorunudur
Bu hata kodu ekranda belirdiğinde parametre ayarı gerekmektedir. Bu uygulamayı sizler kullanıcı olarak kesinlikle yapamazsınız. Çözüm için mutlaka servis çağırmalısınız.

 

E35 Arıza Kodu Alev algılama sorunudur
Bu hata kodunda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Alev algılanmadığı için cihaz çalışmayacak ve arızaya geçecektir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan sorunun yerinde görülmesi ve tespitin yapılması gerekmektedir. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir. Teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.