E01 Arıza Kodu Alev yok ya da sahte alev sorunudur
Öncelikle gaz vanalarına bakmalı dairenize ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve cihazınıza gaz geliyor ise resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumu devam etmekte ise resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar etmelisiniz. Sorun yine de düzelmiyorsa; anakart, elektrotlar veya gaz valfinde sorun olabilir. Teşhis ve çözüm adına mutlak Alarko Servisi ile görüşmelisiniz.

 

E02 Arıza Kodu Limit termostat sorunudur
Yüksek sıcaklık sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihazınızdaki su basıncını kontrol ederek düşük ise su basma işlemi uygulamalısınız. Son olarak cihazı resetlemelisiniz. Bu uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa mutlaka uzman yardımı almalısınız. Limit termostat devreye girip kombiyi bloke etti ise bunun sebepleri; devir daim pompasındaki sıkışma, ana eşanjördeki kireçlenme, kalorifer filtresindeki tıkanma, tesisattaki tıkanıklık, sensör sorunu ya da üç yollu vanada oluşan sorundur. Net tespit ve çözüm için mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Baca sigortası ya da güvenlik sigortası sorunudur
 Genelde hava akış sorunu olarak da adlandırılabilir. Atık gaz sisteminde sorun var demektir. Bu anlamda görev alan; fan, anakart ya da prosestat gibi parçalar arızalı olabilir. Baca yerinden çıkmış olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Net tespit için mutlaka servisi aramalısınız.

 

E04 Arıza Kodu Düşük su basınç sorunudur
Seradens Super Plus kombilerde tesisat su basıncı düşük olduğunda ekranda bu hata kodu yer alır. Bu durumda düşük olan su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Basıncı yükseltmek için doldurma musluğunu kullanmalısınız. Seradens Super plus model kombinin sol altındaki mavi veya siyah renkteki doldurma musluğu sola doğru çevirmeli LCD ekrandaki bar değeri 1,5 e gelene kadar su basılmalıdır. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin. Sorun düzelecektir. İşlemi yapamaz ya da çok sık yapmak zorunda kalırsanız mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

E05 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensör sorunudur
Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir. Sensör dışında kablolarda da sorun olabilmektedir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur
Sıcak su sensörü ile alakalı bir arıza durumudur. Sensörün yanı sıra kablolarda sorun olduğu zaman da bu durum yaşanabilmektedir. Teknik olarak arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

 

E15 Arıza Kodu Kalorifer dönüş suyu sensör sorunudur
Kalorifer dönüş suyu sensöründe oluşan arızayı belirtir. Bu gibi durumlarda sorunun her daim yerinde görülmesi gerekmektedir. Sorunun tespiti ve çözümü adına mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

 

E16 Arıza Kodu Fan sorunudur
Fan cihazın hava akışına yardımcı olan en önemli parçadır. Teknik olarak fan sorunlarında cihaz ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Fan dışında elektronik kart gibi parçalarda da sorun olabilmektedir. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

E22 Arıza Kodu Elektronik kartta mikro işlemci sorunudur
Elektronik kartta meydana gelen sorun sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Bu durumda elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Elektronik kart bu arıza durumunda tamir de edilir değişimi de yapılır. Bu nedenle uzman yardımı almalısınız.

 

E31 Arıza Kodu Uzaktan kumanda sorunudur
Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan servis desteği gerekmektedir.

 

E32 Arıza Kodu Ekran kartı sorunudur
Ekran kartında oluşan sorunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Teknik açıdan sorunun düzelmesi adına servis yardımı almalısınız.

 

E35 Arıza Kodu Alev algılama problemidir
Cihazın alev algılamadığını ve bu sebeple de yanma durumunda bir aksaklık olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmezse servisi arayarak yardım almalısınız.

 

E46 Arıza Kodu Basınç sensör sorunudur
Genel olarak tesisat basıncı düştüğünde bu sorun yaşanmaktadır. Öncelikle tabi basıncı görüntülemeniz gerekir. Basıncı görüntülemek için için de “info” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutabilirsiniz. Ekranda beliren değer eğer 1 bardan az ise kombi altında monteli olan mavi veya siyah renkteki doldurma musluğu sola doğru çevirin. Su sesi duyuyorsanız ekrandaki bar değerinde artış olur. Bar değeri 1,5 değerine çıkarsa doldurma musluğunu kapatın ve işlemi sonlandırın. İnfo fonksiyonundan çıkmak için bu tuşa yine 2 saniye basılı tutmanız yeterlidir. Sorun düzelirse cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak basınç normalse veya işlem sonrası arızada düzelme olmaz, cihaz çalışmazsa servis yardımı almalısınız.

 

E47 Arıza Kodu Yüksek su basınç sorunudur
Sistemdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basıncın yüksek olduğunu göreceksiniz. Basınç değeri muhtemelen 2,5 ya da 3 barı geçmiş durumdadır. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yüksek basıncı düşürmeniz gerekir. Yüksek basıncı düşürmek için tahliye musluğunu açabilir ya da kombinize en yakın kaloriferin havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Basıncı düşürdüğünüzde sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise cihazı resetlemelisiniz.

 

E98 Arıza Kodu Ana besleme sorunudur
Ana besleme sorunlarında kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka servisi aramalısınız.

 

E99 Arıza Kodu Güvenlik sorunudur
Ekranda sürekli yanan bir arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeyiniz. Alarko Servisi yardımı almalısınız.

 

— Arıza Kodu Ana güç kaynağı sorunudur
Ekranda sürekli bu simgenin belirdiği durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahale edilmemelidir. Teknik açıdan uzman yardımı almalısınız.