A01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunudur
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizdeki gaz girişlerini kontrol edin ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Gaz vanaları açık ise kombinizi resetleyin. Birkaç kez resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmiyorsa eğer cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı alın. Anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Servis ekipleri tarafından net tespit yapılır ve hangi parça arızalı ise ona göre müdahale edilir.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet sensörü arızasıdır
Bu arıza durumunda öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasına düzelme olmuyor ise petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de sorun düzelmiyorsa; emniyet termostatında (aşırı ısı limit termostatta) sorun olabilir. Ayrıca eşanjör, pompa, üç yollu vana, kart gibi parçalar ile filtre ile tesisatı kontrol etmek gerekir. Net arıza tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunudur
Bu hata kodu atık gaz sisteminde sorun olduğu anlamına gelmektedir.

 

E05 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sistemi sensör sorunudur
Baymak kombinin kalorifer sisteminde çalışma yapmadığını belirten arıza kodudur.

 

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur
Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelmez olmaz ise sıcak su sensöründe (ntc sinde) sorun olabilir. Kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilir. Tespit ve müdahale için uzman yardımı almalısınız.

 

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç sorunudur

kombide en çok karşılaştığımız arıza kodudur. Basıncın düşük olduğunu ve kombinin suya ihtiyacı olduğunu belirtir.