E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme
Gaz yokluğu yani ateşleme arızası olarak adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu
Dolcevita kombilerde emniyet termostatı, aşırı ısı termostatıdır. Yani aşırı ısınma durumlarında açılarak kombiyi aşırı sıcaklık sebebi ile koruma altına alıp bloke eden parçadır.

 

E03 Arıza Kodu Atık gaz sistemi sorunu
Genelde sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Yalnız Dolcevita HC yani hermetik model kombilerde arızalı parçalar değişir, Dolcevita BC yani bacalı model kombilerde arızalı parçalar değişir.

 

E05 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sensör sorunu
Yani kalorifer sensöründen bahsedilmektedir.

 

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunu.
Yani sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirtir.

 

E10 Arıza Kodu Düşük basınç arızası
Sistem su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sisteme yani kombi tesisatına su basmanız gerekir.

 

E25/26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj sorunu
 Bu iki arıza kodunun anlamı da hemen hemen aynıdır. Pompa blokaj sorunu olarak adlandırılır. Kısaca pompa sıkışıklığı da denilebilir.

 

E35 Arıza Kodu Alev oluşum arızası
 Brülörde yanma olmasına rağmen alevin oluşmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda önce kullanıcı olarak “R” konumlu reset düğmesine 2 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç yine değişmezse işlemi maksimum üç kez daha tekrar edin. Sonuç aynı ise Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi durumlarda; elektronik kartta, iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde sorun olabilmektedir. Tespit ve çözüm yerinde yapıldığında kesin sonuç alabilirsiniz.

 

E96 Arıza Kodu Düşük voltaj sebebi ile kapanma
Daireye veya kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın kilitlendiğini belirten arıza kodudur.