E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme problemi
Brülörde yanma olmadığı zaman cihaz ekranda bu hata kodunu verir. Bu gibi arıza durumları genelde çok sık yaşanır.

 

E02-F02 Arıza Kodu Hatalı alev oluşum sorunu
Brülörde hatalı alev oluştuğu zaman ekranda beliren arıza kodlarıdır. Servis öncesi R konumlu düğmeye basarak cihazı resetlemelisiniz. Arızada düzelme olmadığı taktirde tespit yapılıp sorunun çözümlenmesi için servis desteği almalısınız.

 

E03 Arızası Aşırı sıcaklık sorunu
Tesisat su sıcaklığının aşırı yükseldiği durumlarda emniyet sensörünün devreye girdiğini belirtir.

 

E04-E05-E06-F23 Arızası Hava akış problemi
Prosestat fanın yardımcısı olan parçadır. Fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde sorun var mı yok mu diye anakarta bildirim yapar. Bu arıza kodları ekranda belirdiği zaman sorun prosestat ya da anakart ile alakalı olabilir. Prosestat kontakları kapatmıyor ya da açmıyor olabilir. Anakartta problem olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayın.

 

E08 Arıza Kodu İyonizasyon arızası
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak R konumlu reset düğmesine basarak kombinize reset atmalısınız. Reset uygulamasından sonra arızada düzelme olmazsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz armatörü ya da elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması için servisi aramanız gerekir.

 

E09 Arıza Kodu Gaz valfi geri besleme problemi
Gaz valfi bobinlerinde problem olabileceğini ya da anakartın arızalı olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmaksızın uzman desteği almanız gerekmektedir.

 

E12/E21/F25 Arıza Kodu Anakart problemi
Cihazın elektronik kartında sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu arıza durumlarında cihaza müdahale etmeden sorunun çözümlenmesi açısından Baymak Servisi yardımı almalısınız.

 

F13 Arıza Kodu Reset kilitlenmesi
R konumlu düğmeye kısa sürede olması gerekenden fazla basıldığında bu sorun karşımıza çıkar. Arızanın çözümlenmesi için cihazınızı şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra açmalısınız. Sorun düzelmezse servisi arayabilirsiniz.

 

F22 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası
Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Bu sorunda voltajın düzelmesini beklemenizi öneririz. Bir süre kadar bekleyin. Voltaj düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Uzun süre bekleme sonucunda sorunda düzelme olmadığı görülür ise bu anakartta sorun olabileceğini belirtir. Muhtemelen voltaj sebebi ile anakart yanmıştır ya da hasar görmüştür. Arızanın onarılması açısından servisi aramanız gerekmektedir. Yalnız arıza durumu yeniden yaşanabilir. Aynı sorunu yeniden yaşamamak için voltajı düzenleyen Kombi Regülatörü cihazını kullanmanızı önermekteyiz.

 

F31 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sensör sorunu
Kalorifer ntc sinde oluşan arıza, ntc borularının nem yapması veya ntc bağlantılarında sorun olması sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Arıza yerinde görülür ise net teşhis konulabilir ve sorun çözümlenebilir. Bu yüzden önerimiz cihazınıza müdahale etmeden Baymak Servisi’ni aramanız ve yardım almanızdır.

 

F32 Arıza Kodu Dış hava sensör arızası
Her kombide bulunmayan bir parçadır dış hava sensörü. Görevi ise dışarının sıcaklığına bağlı cihazın çalışmasını sağlamaktır. Kombiniz dış hava sensörü ile çalışıyor ise sensör değişimi ile ya da bağlantılarındaki sorunun giderilmesi ile arıza çözümlenebilir. Kombiniz dış hava sensörü ile çalışmıyor ise bu durumda elektrik aksağında sorun olabileceğinden arıza yerinde görülür, tespit yapılır ve sorun uzmanı tarafından çözümlenir.

 

F33 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızası
Sıcak su ntc sinin arızalanması, ntc kablolarında sorun olması ya da ntc borularında nemlenme olması halinde yaşanan arıza kodudur. Bu sorunda önerimiz cihaza müdahalede bulunmamanız ve en kısa sürede uzman desteği almanızdır.

 

F37 Arıza Kodu Düşük su basınç arızası
Tesisattaki su basıncının yetersiz olması halinde ekranda beliren arıza kodudur. Yani cihazdaki su yetersiz olduğu için cihaz bloke konumdadır. Bu arıza durumunda cihaza su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. İşlem yalnızca doldurma musluğu ile yapılabilmektedir. Doldurma musluğu kombi altında monteli bir parçadır. Sola çevrilerek açılır ve su sesi geldiğinde bar değeri yükselir. 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işlemi bittiğinde sorun düzelir. Doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın.

 

F59 Arıza Kodu Gaz valfi hatası
Cihazın ateşleme sistemindeki en önemli parçalardan biridir gaz valfi. Bu arıza durumu gaz valfi ile alakalı bir sorun olduğunu belirtmektedir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı ve yardım amacı ile Baymak Servisi’ni aramalısınız.