E01 Arızası Ateşleme sisteminde sorun var
Sıklıkla karşılaştığımız bu arıza durumunda kombinize gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. yine de sorun düzelmezse servis yardımı almalısınız.

 

E02 Arızası Hatalı alev oluşumudur
Cihazın alevi algılamadığını, hissetmediğini belirtir. Bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmez ise; anakart, gaz valfi ya da iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 

E03 Arızası Aşırı ısınma sorunudur
 Limit termostatın yüksek sıcaklık sebebi ile devreye girdiğini belirtir.

 

E05 Arızası Fan geri besleme problemidir
 Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz.

 

E08 Arızası Ateşleme devresi sorunudur
Ateşleme devresinde yaşanan aksaklığı belirtir. Bu gibi arıza durumlarında cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında sonuç değişmez ise; iyon elektrodu, kart veya gaz valfi arızası olabilir. Bu konuda mutlaka servisi aramalısınız.

 

E09 Arızası Gaz valfi geri besleme sorunudur
Ateşleme sisteminde aktif olan gaz valfinde oluşan bir arıza durumudur. Sorunun tek sebebi gaz valfi olmayabilir. Bir kart arızası da olabilir. Uzman ekipler tarafından yerinde görülüp tespit edilmesi gerekir. Mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

 

E12 Arızası EEPROM (yazılım) problemidir
 Yazılım sorunlarında kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Dolcevita Servisi yardımı almalısınız.

 

E15 Arızası Sensör sıcaklık değişim sorunudur
 Sensör sıcaklığının değiştiğini belirten arıza kodudur. Sensör ile alakalı sorunun olduğunu belirten bu arıza durumunda yerinde tespit ve müdahale gerekmektedir. Uzman yardımı almalısınız.

 

E16 Arızası Dönüş sıcaklık sensör kilitleme sorunudur
Kalorifer sensöründe kilitleme sorunu demektir. Uzman ekip tarafından yerinde görülmesi gereken bir arıza durumudur. Sensör veya karta bağlı olabilir.

 

E17 Arızası Çıkış sıcaklık sensör kilitleme sorunudur
 Sıcak su sensöründe kilitleme sorunu demektir. Bu gibi arıza durumlarında cihaza müdahalede bulunmayın. Servis yardımı almalısınız. Sensör, sensör bağlantılarının ve kartın kontrol edilmesi gerekir.

 

E18 Arızası Ntc sensör çatlak test sorunudur
 Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Sensör, sensör bağlantılarının, kartın kontrol edilmesi gerekir.

 

E21 Arızası Elektronik kart sorunudur
Cihazın hiçbir konumda çalışma yapmayacağı bir arıza durumudur. Bu gibi arıza durumlarında karta müdahale edilmesi adına servis yardımı almanız gerekmektedir. Anakarta yapılan tamir ya da değişim uygulaması sonrasında sorun çözümlenecektir.

 

E33 Arızası Dönüş sıcaklık sensör sorunudur
Kalorifer sensörü arızasıdır. Kalorifer sensöründe sorun olduğunda, kablolarında kopma meydana geldiğinde de sorun olabilir ya da kabloda kısa devre olduğunda da bu sorun yaşanabilir. Tespit ve çözüm için işi uzmanına bırakmalısınız.

 

E35 Arızası Çıkış sıcaklık sensör sorunudur
Sıcak su sensörü arızasıdır. Sıcak su sensörünün yanı sıra kablolarda kopma veya kısa devre durumu da söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 

F13 Arızası Reset kilitlenmesidir
Reset düğmesine olması gerekenden uzun süre bastığınızda düğme kilitlenir ve bu sorun meydana gelir. Sorunun düzelmesi için kombinizin şalterinden kapatıp birkaç dakika sonra yeniden açmalısınız.

 

F34 Arızası Düşük besleme sorunudur
 kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Düşük voltaj sebebi ile cihaz bloke olmuş çalışmıyordur. Bir süre bekleyin, cihaz otomatik resetlenecektir. Sorunda düzelme olmaz ise muhtemelen kart yanmış olabilir. Kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Uzman yardımı alın. Bu sorunu yeniden yaşamamak ya da sorun yaşamamak için mutlaka kombi regülatörü kullanmanız gerekir.

 

F37 Arızası Düşük su basınç sorunudur
Dolcevita DPY model kombilerde otomatik su basma fonksiyonu vardır. Bu arıza durumunda bir süre bekleyin. Sorun devam ederse servis yardımı almalısınız.

 

F39 Arızası Dış hava sensöründe sorun olduğunu belirtir
 Çoğu kombilerde bu sensör bulunmaz. Çok nadir olur. Dış ortama takılan sensördür ve dış ortam sıcaklığına göre kombinin çalışma yapmasını sağlar. Sensör var ise arızalı demektir. Yoksa elektrik ile alakalı bir sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 

F40 Arızası Yüksek su basınç sorunudur
Tesisat su basıncının 2,5 ya da 3 barı geçtiğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumda yüksek basınç kombiye zarar verebileceği için cihaz arızaya geçmiştir. Bu arıza durumunda yüksek olan basıncı düşürmek için kombinize en yakın kalorifer hava alma kısmını açabilir oradan su alabilirsiniz. Basınç düşünce sorun düzelecektir.

 

F41 Arızası Otomatik su doldurma devrede
Cihazın otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir. Bu durumda bir süre kadar beklemelisiniz. Su dolum işlemi otomatik yapılacaktır.

 

F42 Arızası Otomatik doldurma işlemi tamamlanamadı
Cihazın otomatik su doldurma işlemini yapamadığını belirtir. Servis yardımı almanızı öneririz.

 

F43 Arızası Otomatik doldurma işlemi sonrasında düşük su basınç sorunudur
Cihazın otomatik su doldurma işlemini yapamadığını ve düşük basınç sebebi ile arızaya geçtiğini belirtir. Bu durumda cihaza su basmayı deneyin. İşlemi yapamazsanız Baymak Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

 

F47 Arızası Su basınç anahtarı bağlı durumda değil
Su basınç anahtarı basıncı yükseldiğinde ya da düştüğünde algılayabilme özelliğindedir. Bağlı olmadığında kombi su basıncı normal şekilde gösterilemez. Teknik olarak servis yardımı alınız.

 

F50 Arızası Sıcak su boyler sensör sorunudur
Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Servis yardımı almanız gerekir.

 

F51 Arızası PT1000 sensör arızasıdır
Harici sensör sorunudur. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekir.

 

F52 Arızası Sıcak su sensör sorunudur
Arıza durumu sensöre, sensör bağlantılarına veya karta bağlı olabilir. Bu durumda servis yardımı almalısınız.

 

F53 Arızası Termal sigorta sorunudur
Servis yardımı almanız gerektiren bir durumdur.

 

F81 Arızası Sensör drift test sorunudur
Cihaz müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız.