A01 Arızası Başarısız ateşleme sorunu olarak bilinir
Bu durumda kullanıcı olarak dairenizde gazın olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Dairede gaz olduğundan eminseniz kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini 3 kez tekrarlamanız sonrasında sorun hala devam ederse bu durumda yardımları Baymak Servis’inden almalısınız. Bu durumun sebepleri; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu olabilir.

 

A03 Arızası Emniyet termostat sorunu olarak da bilinen hata kodudur
Bu durumda cihaz kendini kilitler ve çalışmasını durdurur. Arıza durumunda kombiyi resetlemek, basınç düşük ise su basma işlemi uygulamak, petek ve tesisat vanaları kapalı ise açık konuma getirmek gerekir. İşlemlere rağmen hala sorun devam etmekte ise servis yardımı almak gerekir. Bu arıza durumunda; eşanjör, sensör, kart, üç yollu vana, pompa gibi parçaları ayrıca filtre ve tesisatı kontrol etmek gerekir.

 

E03 Arızası Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir
 Bu durumda cihazınız çalışmasını durdurur. Hava basınç anahtar sorunu olarak adlandırılır.

 

E05 Arızası Çıkış suyu sensör sorunudur
Bu durumla karşılaştığınız zaman herhangi bir müdahalede bulunamazsınız. Çıkış suyu sensör olarak bilinen parça kalorifer sensörüdür. Sensör yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sensör borularında nemlenme durumu da söz konusu olabilmektedir. Bu durumda net teşhis için servisin yerinde görmesi ve soruna müdahale etmesi gerekir. 

 

E06 Arızası Kullanım suyu sensör problemi
Digitech kombide böyle bir sorunu yaz kış yaşayabilirsiniz. Önemli olan arıza durumunda yapılması gerekendir. Kullanıcı olarak sorunun çözümlenmedi adına yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmaz. Sıcak su ntc si olarak da adlandırılan parçada sorun olabilir, kablolarda kısa devre ya da kopma olabilir. Ayrıca düşük ihtimalle de olsa sensör borularında nemlenme olabilir. Servis ekiplerinin yerinde tespit ve müdahale gerekeceğinden servisi aramalısınız.

 

E10 Arızası Düşük su basınç sorunudur
 Yani kombide yeterli su bulunmadığından cihaz arızaya geçmiş demektir. Arızanın çözümü adına Digitech kombiye su basmanız gerekmektedir. Digitech model kombilerde bar göstergesi cihazın sağ alt tarafındadır. Digitech kombilerde doldurma musluğu sağ altta mavi renktedir.

 

E26 Arızası Aşırı ısınma sorunudur
 Bu durumda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında düzelme olmazsa eğer; kalorifer ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Son işlem olarak kombi su basıncı düşük ise su basma işlemi uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmuyor ise, servis ekiplerinin yerinde tespiti gerekir. Cihazda aşırı sıcaklık sebebi ile emniyet termostatı devreye girmiştir. Bu durumda; ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, tesisatta tıkanma, kart-sensör arızası, devir daim pompasında sıkışma, üç yollu vanada konum değiştirme ya da arada kalma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Teşhis ve müdahale adına mutlaka Baymak Servisi’nden yardım almalısınız.