E01 Arıza Kodu Ateşleme sorunu olduğunu belirtir
Ateşleme sisteminde bir problem olduğunu anlatır. Bu arıza durumunda öncelikle konut içinde gaz olup olmadığına bakmalısınız. Hem konut içinde gaz olmalıdır hem de kombiye gaz gelmelidir. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Gaz olup kombi yine de ateşleme yapmıyorsa resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Çok sık yaşanan bu arıza durumunda resetleme sonrasında da bir düzelme durumu olmazsa eğer müdahaleyi bırakarak servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarında; anakart, gaz valfi ya da elektrotlarda problem olabilir. Yine de arıza yerinde görülmeden net bilgi vermek doğru olmaz. Arıza teşhis ve çözümü için Baymak Servisi ile görüşmenizde yarar vardır.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunudur (Limit termostat)
Sık yaşanan arıza durumlarından biridir. Kalorifer sistem sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın emniyet amacı ile devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Öncelikle cihazın su basıncına bakmalısınız. Düşük ise su basmalısınız. Basınç değerli normal ise kalorifer vanalarına bakmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. En az 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Sonrasında da sorun düzelmez ise birkaç kez resetleme işlemi yapın. resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise; ana eşajör kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, sensör arızası, kart arızası olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir ya da pompa sıkışmış olabilir. Tespit ve müdahale için Baymak Servisi’ni aramalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Atık gaz termostatı sorunudur (Hava basınç anahtarı sorunu)
Bu arıza durumu atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtmektedir.

 

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör problemidir
Genel olarak kalorifer sensör sorunu olarak ifade edilen bu arıza durumunda kalorifer sensöründe sorun olacağı gibi sensör kablo bağlantılarında temassızlık, kopma, kısa devre yada sensör borularında nemlenme olabilir. Kullanıcı olarak yapacağınız bir müdahale yoktur. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis desteği gereklidir.

 

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör problemidir
Sıcak su ntc sinde sorun olduğunu belirtir. Teknik olarak arıza durumunda farklı sebepler de olabilir. Bu gibi durumlarda yerinde tespit gerekmektedir. Sıcak su sensörünün yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilmektedir. Mutlaka uzman desteği almalısınız.

 

E10 Arıza Kodu Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir
kombilerde karşımıza sıklıkla çıkmakta olan bir arıza durumudur. Tesisattaki su basıncının yeterli olmadığını belirtir. Cihazın suya ihtiyacı vardır ve basıncını yükseltmek gerekir. Kullanıcı olarak doldurma musluğu yardımı ile cihaza su basmanız gerekir. Eco4 24 Fi/i model kombilerde doldurma musluğu sağ alt tarafta kırmızı renktedir. (kırmızı 2 musluk vardır sol taraftaki doldurma musluğudur).

 

E25/E26 Arıza Kodu Pompa blokaj sorunudur
Kombi ekranında bu arıza kodu göründüğü zaman kombi pompa sisteminde sorun olduğunu anlıyoruz. Kullanıcı olarak yapacağınız bir işlem yoktur. servis desteği gerekir.

 

E35 Arıza Kodu Alev algılanmıyor
Cihazın alevi algılamadığını belirten bir hata kodudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi yapmalısınız. “R” harfinde olan düğmeye birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini birkaç kez devam ettirin. Sorun düzelmezse servis yardımı gerekir. Anakart, gaz armatörü veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Tespit ve çözüm adına işi uzmanına bırakmalısınız.

 

E96 Arıza Kodu Düşük voltaj problemidir
Kombi ekranında bu arıza kodu göründüğü zaman kombiye gelen elektrik akımında dengesizlik olduğunu ve buna bağlı sorun yaşandığını anlıyoruz. Genellikle kış aylarında en çok rastlanan arıza durumudur. Belli bir süre sonra elektrik akımı normal değerlere geldiğinde arıza devam ediyorsa, kombi ana kartında arıza gelişmiş olabilir. Bu durumda kullanıcı olarak yapacağınız bir işlem yoktur. servis desteği gereklidir. Bu gibi sorunlar yaşamamak için kombi regülatörü kullanmanızı tavsiye ediyoruz.