E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunu
Konut içinde gaz olmadığı, kombiye gaz gelmediği veya ateşleme sağlayan parçalarda sorun olabileceğini belirten bir arıza durumudur.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet termostatı sorunu
Aşırı sıcaklık sebebi ile emniyet termostatının (limit termostatın) devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumlarında önce tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Daha sonrasında “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutarak kombiye reset atın. Resetleme ardından sonuç alınamıyor ise kombi su basıncına bakın ve basıncın düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de arızada bir değişiklik olmazsa bu durumda; ana eşanjörde tıkanıklık-kireçlenme, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, sensör-kart arızası, kalorifer filtresinde-kalorifer tesisatında tıkanma, devir daim motorunda sıkışma durumları söz konusu olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve onarılması adına mutlaka Servis ile irtibatta kalmalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Atık gaz sorunu
Bu arıza durumunda cihazın çeşidi önemlidir. Energy Digit 24 Fi hermetik modellerde atık gaz sisteminde fan, anakart, prosestat arızası söz konusu olabilir. Hava akım borusu yani dışarı uzanan baca yerinden çıkmış olabilir ya da yer değişikliği sebebi ile baca boyutu uzatıldı ise bu sebeple atık gaz sistemi sorunu yaşanıyor olabilir. Energy Digit 24 i bacalı modellerde atık gaz sisteminde bacanın çekmemesi, bacanın tıkalı olması ya da baca termostatında problem olması sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Her iki çeşit cihaz için de kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Arıza tespit ve onarımı için uzman yardımı almak gerekir.

 

E05 Arıza Kodu Kalorifer ntc sorunu
Kalorifer sensörünün arıza yapması, sensör borularında nem olması veya sensör bağlantılarında problem olması sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Teknik açıdan net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 

E06 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu
Sıcak su sensöründe arıza olduğu zaman ekranda beliren arıza kodudur. Bu durumda sorunu sadece sıcak su sensörüne bağlamak doğru olmaz. Sensör borularında ya da kablolarında sorun var ise bu sebeple de sorun yaşanır. Arızanın yerinde görülmesi, tespit edilmesi ve çözümlenmesi gerekir. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

E10 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük
Sistem su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda basıncı görüntülemek adına sağ altta bulunan bar göstergesine bakabilirsiniz. 1 barın altını gösterdiğini göreceksiniz. Bar göstergesinin hemen arkasına baktığınızda doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Energy Digit 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğu işlem için gerekli parçadır.

 

E25/26 Arıza Kodu Pompa blokaj sorunu
 Energy Digit 24 Fi/i model kombilerde devir daim pompasının sıkıştığını veya çalışmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahalede bulunmadan arıza onarımı adına uzman yardımı almak gerekir.

 

E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu
Brülörde yanma olmasına karşın alevin oluşmadığını belirten arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman önce “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutun. Resetleme işlemini birkaç kez daha yapabilirsiniz. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmiyorsa eğer bu durumda Baymak Servisi’ni aramalısınız. Bu arıza durumunda; gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya anakartta sorun olabilir.

 

E96 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası
 Kombiye ya da daireye gelen voltajlarla alakalı bir sıkıntı olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız an cihazı resetlemeyin ya da bir müdahale yapmaya kalkışmayın. Cihaz zaten otomatik reset modunda olacaktır. Uzun süre bekleme ardından arıza durumunda hiçbir düzelme olmazsa ve konut içine gelen voltaj normal değerde ise şebeke gerilimine bağlı elektronik kart sorunu yaşıyorsunuz demektir. Elektronik kart bu arıza durumunda tamir edilir ya da değişimi yapılarak sorun giderilir. Yalnız önerimiz aynı sorunu bir kez daha yaşamamak adına ve elektronik kartın garantiye girmesi adına Kombi Regülatörü cihazı kullanmanızdır.