E01 Hata Kodu Gaz besleme sorunu olarak bilinen ateşleme problemidir
Yaşanılan bu ateşleme sorununda kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Dairenizde de gaz olduğundan emin olmalısınız. Gaz olduğundan eminseniz eğer kombinizi resetleyin. İşlemleri yapmanıza rağmen sorun düzelmezse mutlaka servis çağırmalısınız. Anakart, gaz gurubu, ateşleme ve iyonizasyon elektrodu gibi parçalarda sorun olabilmektedir.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensör sorunudur
Aşırı ısı limit termostat ile alakalı bir durumdur. Cihazı resetlemeyi deneyin. Ardından petek ve tesisat vanalarına bakarak kapalı ise açın. Kombi su basıncı düşük ise su basma işlemi uygulayın. Yine de problem devam ediyorsa; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaları ayrıca; tesisat ve filtreyi kontrol etmek gerekir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Atık gaz sistem problemidir.
Hava akış sorunu olarak da bilinir. Bu gibi arıza durumlarında yapabileceğiniz hiçbir işlem yoktur. bu gibi durumlarda baca tıkalı olabilir, baca sensörü arızalı olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir, anakart arızalı olabilir, fan arızalı olabilir ya da prosestat da sorun olabilir. Sorunun tespit edilmesi sorunun giderilmesi için servisi aramalısınız.

 

E05 Arıza Kodu Kalorifer ntc sorunudur
Kaloriferleriniz bu arıza durumunda ya hiç ısınmaz ya da yeterli şekilde ısınmaz. Kalorifer sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi arayınız.

 

E06 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunudur
Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabilmektedir. Sorunun çözümlenmesi adına işi uzmanına bırakınız.

 

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemidir
Düşük su basınç hatası olduğundan çözüm için cihaza su basmak gerekir. İşlemi sadece doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Falke Master model kombinin sol altındaki mavi parça doldurma musluğudur. Musluğu sola çevirmeli basınç 1,5 olana kadar su eklemelisiniz. İşlemi yaptıktan sonra sorun düzelmez ise resetleme işlemi yapmalısınız.Sorun değişmez ise servisi arayabilirsiniz.

 

E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık uyarısıdır
Bu sorun Falke Master model kombilerde karşımıza daha sık çıkmaktadır. Limit termostatın yüksek sıcaklık sebebi ile devreye girip cihazın çalışmasını durdurduğunu belirtir. Bu durumda cihazın barına bakın, düşük görürseniz su basın. Resetleme işlemini birkaç defa uygulayın. Sorun değişmez ise servisi arayabilirsiniz.

 

E35 Arıza Kodu Alev oluşumu sorunu olarak bilinir
Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Resetleme ardından sonuç değişmiyorsa bu durumda servisi aramalısınız. Bu gibi durumlarda; gaz valfi, kart, iyon elektrodu gibi parçaları incelemek gerekir.