E01 Arıza Kodu Ateşleme sorunudur
Genel anlamda karşılaştığımız en önemli arızalardan biridir. Doğalgaz olmadığı zaman ya da parçalarda sorun olduğu zaman yaşanabilmektedir. Bu sebeple de öncelikle gaz vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Gaz olduğuna eminseniz kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme sonra arıza durumu devam etmekte ise servisi arayın.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunudur
Aşırı ısınma limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Önce kombi altındaki tesisat vanaları kapalı ise açın. Bu anlamda dikkat etmeniz gereken şey en az 3 petek vanasının açık olmasıdır. Bu kontrollerden sonra da düzelme durumu olmaz ise cihaza birkaç defa reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında da düzelme durumu olmaz ise kombi su basıncına bakın, düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. İşlem ve kontroller bitiminde sorun hala devam etmekte ise; ana eşanjör kireçlenmiş, pompa sıkışmış, sensör-kart arızalı, üç yollu vana arızalı, kalorifer filtresi tıkalı veya tesisat tıkalı olabilir. Bu konuda servis yardımı almanız gerekmektedir.

 

E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtarı sorunudur (atık gaz sistem sorunu)
Baymak Lambert 24 FN model kombilerde karşılaşıldığı fan, prosestat ya da anakart arızası olabilmektedir. Baymak Lambert 24 BN model kombilerde ise baca sensörü arızası ya da baca tıkalı olabilmektedir. Cihazın çeşidine bağlı değişebilen arıza kodudur. Net tespit ve müdahale adına mutlaka servis yardımı alın.

 

E05 Arıza Kodu Kalorifer sensörü problemidir
Kalorifer sensörü yani ntc sinde arıza olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Sorunun tek sebebi kalorifer sensörü değildir. Kablolarda da sorun olabilmektedir. Arzanın tespiti için uzman ekiplerin yerınde görmesi gerekir.

 

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensörü problemidir
 Karşımıza çıkan bu arıza kodunda cihazdan sıcak su alamayız. Teknik olarak sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Yalnız sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

E10 Arıza Kodu Sistemdeki suyun yetersiz olduğunu anlatan arıza kodudur
 Tesisattaki su basıncı düşüktür. Bar göstergesine bakarsanız bar değerinin 1 değerinin altında olduğunu görürsünüz. Bu arıza durumunda sisteme su basmanız gerekmektedir. Lambert 24 FN/BN model kombinin sağ alt tarafındaki bar göstergesinin hemen arkasına doğru mavi doldurma musluğu vardır. Doldurma musluğunu sola çevirerek su basma işlemini başlatmalı bar seviyesi 1,5 ile 2 arasına gelene kadar su basmaya devam etmelisiniz. Bu değere yaklaşınca doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorun düzelmezse cihazı resetleyin. Resetleme sonrasında da arıza devam etmekte ise servis yardımı alın.

 

E25/E26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj sorunudur.
Bir nevi aşırı ısınma sorunu olarak da bilinen arıza kodlarıdır. İki hata kodu da aynı anlama gelmektedir. Önce kombinin altındaki kalorifer konumunda çalışıyor ise petek vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun sorun yinde veamn etmekte ise; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş ya da tıkanmış olabiliri, üç yollu vana ortada kalıyor ya da konum değiştiriyor olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Arzanın tespitinin yapılarak sorunun çözümlenmesi adına Servis yardımı alınız.

 

E35 Arıza Kodu Alev oluşma sorunudur
Dairede gaz olmasına rağmen cihazın alevi algılamadığını ve bu sebeple de cihazda alev oluşumu olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez “R” tuşuna basarak resetlemelisiniz. Resetleme işlemi sorun düzelmedikçe 3 kez daha tekrar edilebilir. Yine de sonuç değişmiyorsa servis yardımı alınmalıdır. Anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubu sorunu olabilir. Uzman servis ekipleri sorunu yerinde görüp tespit yapar ve ona göre sizi bilgilendirerek onayınız dahilinde çözüm işlemini sağlar.

 

E96 Arıza Kodu Voltaj düşüklüğü sebebi ile kapanma sorunudur
Genelde kış dönemlerinde karşımıza sıkça çıkar. Bu gibi durumlarda öenmli olan kombi regülatörü kullanmaktır. Kombi regülatörü kullanıyorsanız ve darirenize gelen voltaj değeri normal ise cihazın elektronik kartı yanmış yada hasar görmüş olabilir. Elektronik kart tamiri ya da değişimi yapılarak sorun çözümlenir.