E01 Arızası Nedir? Cihazda ateşleme sorunu olduğunu belirtir
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak önce cihazınıza gaz geldiğinden emin olmalısınız.Eğer kombiye gaz geliyorsa ve kombi çalışmıyorsa servisi aramalısınız.

 

E02 Arızası Nedir? Cihazda hatalı alev oluşumu olduğunu belirtir
İyonizasyon sorunu olarak da adlandırılabilir. Cihazın alev algılamadığını belirtir. Bu durumda Lambert LPY serili kombinizi birkaç kez resetleyin. Resetleme işlemi işe yaramaz ise mutlaka servis yardımı alın. Bu durumda; anakart, iyonizasyon elektrodunda ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir.

 

E03 Arızası Nedir? Sensör aşırı ısınma sorunudur
Kombi aşırı ısınma durumunda kendini emniyete almak için durdurur. Servis çağırmadan önce kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmadığı takdirde, resetleme işlemini bir kaç kez tekrarlayınız. Yine de arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

E05 Arızası Nedir? Hava akış problemidir
Kombide fan geri beslemesi sağlanamadığında bu arıza kodunu verir. Kombi baca sisteminde hata olduğu anlamına gelir. Kombiyi resetleyin düzelmez yahut çok sık arıza tekrarlarsa servis çağırınız.

 

E08 Arızası Nedir? Ateşleme devresinde sorun var
Ateşleme devresinde birçok parça görev almaktadır. Bu gibi durumlarda önce cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işleminden sonra da sonuç alamadıysanız mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

E09 Arızası Nedir? Gaz valfi geri besleme problemidir
Gaz valfinde sorun olabilir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda cihazınızı resetleyin. Resetleme uygulaması işe yaramıyor ise mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

E12 Arızası Nedir? EEPROM (yazılım) problemidir
Genelde çok nadir karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Teknik olarak cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz. Sorunun çözümlenmesi için mutlaka servis yardımı almanız gerekmektedir.

 

E15 Arızası Nedir? Sensör sıcaklık değişim sorunudur
Sensörde sıcaklık değişikliği olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda önce cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme ardından sorununuz hala devam etmekte ise servisi aramalısınız.

 

E16 Arızası Nedir? Dönüş sıcaklık sensöründe kilitlenme olduğunu belirtir
Teknik açıdan servis yardımı almalı, cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

 

E17 Arızası Nedir? Çıkış sıcaklık sensöründe kilitlenme olduğunu belirtir
Cihaza müdahale etmeden  Servis ile görüşerek işi uzmanına bırakmalısınız.

 

E18 Arızası Nedir? Sensör çatlak test problemidir
Genel anlamda nadir karşılaşılan arızalardan biridir. Bu gibi arıza durumlarında her zaman işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

E21 Arıza Nedir? Elektronik kart problemidir
 Lambert LPY model kombide anakart sorunu olduğunda bu arıza kodu karşımıza çıkar. Arıza durumda cihaz çalışmayacaktır. Bu nedenle de uzman yardımı almanızı öneririz. Teknik açıdan anakart tamir edilirse ya da değişimi yapılırsa sorun çözümlenecektir.

 

E33 Arızası Nedir? Dönüş sıcaklık sensöründe sorun var
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız. Uzman yardımı alırsanız eğer sorununuz çözümlenecektir.

 

E35 Arızası Nedir? Çıkış sıcaklık sensöründe sorun var.
Karşınıza çıkan bu arıza durumunda Cihazınıza müdahale etmeyin ve işi uzmanına bırakın. Aksi halde daha farklı sorunlar da yaşayabilirsiniz.

 

F13 Arızası Nedir? Reset kilitlemesi olarak bilinen arıza kodudur
 Reset düğmesine olması gerekenden daha uzun süre bastığınızda ya da basılı tuttuğunuzda bu sorun yaşanır. Yeniden reset düğmesine bassanız da sorun çözümlenmeyecektir. Çözüm için Lambert LPY model kombinizi şalterinden kapatın ve birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Sorun çözümlenmiş olacaktır.

 

F34 Arızası Nedir? Düşük voltaj sorunudur
Lambert LPY model kombilerde genelde kış döneminde karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu gibi durumlarda dairenize gelen voltajı ölçtürebilirsiniz. Cihaz kendini otomatik olarak resetleyecektir. Resetleme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Yalnız sorun düzelmez ise mutlaka Servis ile görüşün. Çünkü cihazın elektronik kartı düşük voltaj sebebi ile yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Elektronik kart tamiri ile ya da değişimi ile sorun çözümlenmiş olur. Yalnız bilmenizi isteriz ki bu sorun bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşanabilir. Bu nedenle de mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

 

F37 Arızası Nedir? Tesisat su basıncının düşük olduğunu anlatır
Lambert LPY model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu olduğu için bir süre beklemelisiniz. Bekleme sonrasında su dolumu otomatik gerçekleşmez ise kombi altında bulunan doldurma musluğu ile su basma işlemi deneyin. 1,5 kadar su basın. düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız.

 

F39 Arızası Nedir? Dış hava sensör problemidir
 Aslında her kombide dış hava sensörü bulunmaz. Dışardaki havanın sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmakta olan bir sensördür. Dış hava sensörü var ise uzman ekip tarafından kontrol edilerek değişimi yapılabilir. Bazen dış hava sensörü olmasa bile bu arıza yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise elektrik aksağında sorun olabileceği için uzman ekip tarafından gereken müdahale ve işlem yapılır. Sorun çözümlenir.

 

F40 Arızası Nedir? Tesisat su basıncının yüksek olduğunu belirtir.
Basınç yüksek durumda ise kombi yüksek basınçtan zarar görebilir. Bu nedenle de yüksek olan basıncı düşürerek soruna çare bulabilirsiniz. Yüksek basıncı düşürmek adına tahliye vanasını açabilir ya da kombinize en yakın kalorifer havasını alabilirsiniz. Bu durumda sorun çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise cihazı mutlaka resetleyin.

 

F41 Arızası Nedir? Su doldurma fonksiyonun otomatik devrede olduğunu belirtir
 Bu arıza kodunda bir süre beklemelisiniz. Cihazınızın özelliğinde otomatik su doldurma fonksiyonu var ise bu durumda beklemelisiniz. Bekleme sonrasında işlem kendiliğinden yapılacak ve sorun çözümlenecektir.

 

F42 Arızası Nedir? Otomatik doldurma fonksiyonu devrede ancak su dolumu olmuyor.
Otomatik su doldurma fonksiyonu devreye girmiş fakat su doldurma işlemini yapamamış. Bir arıza durumu söz konusu olabilir. Cihaza kendiniz müdahale ederek su doldurmaya çalışın. Sonuç alamadıysanız mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

F43 Arızası Nedir? Otomatik doldurma sonrası düşük su basınç problemi
Otomatik su doldurma fonksiyonu devreye girdiğinde, işlem tamamlanamadığında cihazın suya gereksinimi olduğunu belirtir. Bu durumda fonksiyonda bir aksaklık olabileceğinden servis yardımı almalısınız. Cihazınıza yine de su basmayı deneyebilirsiniz.

 

F47 Arızası Nedir? Su basınç anahtarının bağlı olmadığını belirtir
Lambert LPY model kombilerde su basıncı düşük ya da yüksek olduğunda su basınç anahtarı algılayarak manometrede göstermektedir. Bu arıza durumunda su basın anahtarının bağlı olmadığını belirtir. Yani kombideki su basıncı normal değildir. Düşük su basınç sorunlarında ya da yüksek su basınç sorunlarında olması gereken değeri göstermez. Parçanın değişimi gerekir. Bu yüzden uzman yardımı almalısınız.

 

F50 Arızası Nedir? Sıcak su boyler sensörünün arızalandığını belirtir
Bu gibi arıza durumlarında kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Teknik açıdan Baymak Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

 

F51 Arızası Nedir? PT1000 sensöründe sorun olduğunu belirtir
Harici bir sensör sorunudur ve cihazı resetlemeniz de işe yaramayacaktır. Çok nadir karşılaşılan bu sorunda servis yardımı almanızı öneririz.

 

F52 Arızası Nedir? Sıcak su sensöründe problem var
Sıcak su ntc si olarak da bilinen bir parçadır. Teknik olarak cihazı resetlemeniz sorunu çözümlemez. Bu gibi durumlarda sensörde ya da kablolarda sorun olabilmektedir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

 

F53 Arızası Nedir? Termal sigorta sorunudur
Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda mutlaka uzman yardımı alın. Teknik bir sorundur ve her zaman için servis müdahalesi gerekir.

 

F81 Arızası Nedir? Sensör drift tes sorunudur
Genelde çok nadir karşılaştığımız bir arıza durumudur. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalısınız.