30 Ledi Yanıp Sönmekte ise Gaz blokaj sorunu demektir.
Yani cihazda ateşleme sorunu vardır. Bu gibi durumlarda önce dairenizdeki gaz vanalarına bakarak gaz girişlerinin açık olduğundan emin olun. Gaz girişleri açık ise cihazı birkaç kez resetleyin. Sorun hala devam etmekte ise servisi aramalısınız. Falke HT-BT model kombinizde ateşleme sorunu yaşandığında; iyonizasyon ateşleme elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir.

 

40 Ledi Yanıp Sönmekte ise Emniyet termostatı devrede demektir
Bu durumda aşırı ısı emniyet termostatı devreye girer. Yani cihazı maksimum sıcaklığa karşı koruma altına alır. Maksimum sıcaklık sorunlarında cihaz uzun süre susuz çalışmış ve bu sebeple kuru yanma meydana gelmiş olabilir. Bu yüzden öncelikle su basıncı kontrol edilmeli, basınç düşük ise cihaza mutlaka su basılmalıdır. Arıza durumu düzelmez ise reset atılmalıdır. Kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olunmalıdır. En azından 3 kalorifer vanası mutlaka kullanılmalıdır. Tüm bu kontroller sonrasında sonuç değişmiyorsa; sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pislik tutucu kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, kart, sensör gibi parçalarda sorun olabilir ya da üç yollu vana arızalı olup konum değiştiriyor olabilir. Net teşhis ve çözüm için bu konuda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

 

50 Ledi Yanıp Sönmekte ise Atık gaz sisteminde problem var demektir.
Falke HT model hermetik kombilerde ledin yanında 4 yapraklı çiçek simgesi oluyorken BT model bacalı kombilerde ev simgesi olur. Bu arıza durumu cihazın atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. Falke HT model hermetik kombilerde; fan, prosestat ya da anakart sorunu olabilir. Tabi öncesinde cihazı birkaç kez resetlemeyi ihmal etmeyin. Falke BT model bacalı kombilerde; baca sensörü arızalı olabilir ya da baca tıkalı olduğu için çekmiyor olabilir. Her iki çeşit Falke kombide karşılaşılan bu arıza durumunda Kombi Servisi yardımı almalısınız.

 

60 Ledi Yanıp Sönmekte ise Tesisat su basıncı yetersiz demektir
Yani bu demektir ki Falke BT ya da Falke HT model kombide su az. Su az olduğu için cihaz susuz çalışmamak adına uyarı veriyor. Falke HT/BT model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirip bar 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. İşlem sonrasında sorun mutlaka çözümlenecektir. Sonuç değişmezse resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor ya da işlemi yapamadınız bu durumda Baymak Servisi’nden yardım ve destekler alabilirsiniz.

 

70 Ledi Yanıp Sönmekte ise Sıcak su sensöründe arıza var demektir
 Bu led yanıp söndüğünde sıcak su sorunu yaşarsınız. Kullanım suyu ntc si olarak da adlandırılan parçada sorun olabilir. Ya da sensör kabloları kopmuş, kısa devre yapmış olabilir. Sorunu yerinde görmek ve müdahale etmek gerekir. Bu nedenle de tavsiyemiz mutlaka uzman yardımı almanızdır.

 

80 Ledi Yanıp Sönmekte ise Kalorifer sensöründe arıza var demektir
Kalorifer sıcaklığını ölçmekte olan kalorifer ntc sinde sorun olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Bu gibi durumlarda sorunun tek sebebi sensör de değildir aslında. Sensör kablolarında oluşan problemler nedeni ile de sorun yaşanabilir. Bu durumda uzman yardımı almak şarttır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır.

 

NOTLAR

 

Ledler sadece yanıyor ise Bu sorun olduğu anlamına gelmez. Hangi lede kadar yanıyor ise cihazdaki suyun sıcaklık derecesini belirtir. Mesela 30,40 ve 50 ledi yanıyor ise cihazdaki suyu sıcaklığı 50° civarıdır. Bu durumda servis desteği almanıza gerek yoktur.

 

70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise Cihazda kireçlenme baş gösteriyordur. Bu durumda cihazın bakım zamanı gelmiş demektir. Cihazınıza bakım yaptırmak üzere uzman desteği almalısınız. Falke HT-BT model kombiniz devreye alındı ve kısa bir süre sonra bu sorun yaşanıyor ise bu durumda; tesisat hava yapmış olabilir, tesisattaki pislikten dolayı sistemde tıkanma olabilir ya da kesit daralması olabilir. Bu durumda uzman bir tesisatçıdan ya da tesisatı döşemiş olan ekiplerden yardım alınmalıdır.