E01 Arızası Ateşleme arıza sorunudur
Öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz vanalarına bakın ve kapalı ise mutlaka açın. Gazınız bitti ise gaz alın. Cihazı son olarak resetleyin. İşlemlerden sonra sonuç değişmiyorsa mutlaka servisi arayarak yardım alın. Cihazın anakartında, iyonizasyon ateşleme elektrodunda ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Tespit yerinde yapılır ve sorun çözümlenir. Bu konuda cihaza müdahale etmeden servis arayun ve işi uzmanına bırakınız.

 

E02-F02 Arızası Hatalı alev oluşumu arızası demektir
Yani dairenize gaz gelir gaz vanaları açıktır fakat cihaz alevi algılamıyordur. Öncelikle birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorun düzelmez ise bu durumda iyonizasyon sorunu da olabilir. Anakart veya gaz valfinde sorun da olabileceğinden net tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına servisi arayarak uzman kişilerden yardım almalısınız.

 

E03 Arızası Aşırı ısınma arızası sorunudur
Dairenizde en az 3 petek kullanılır durumda olmalıdır. Değilse mutlaka petek vanalarını açın. Kombi altındaki vanalar özellikle de kalorifer tesisatındaki kalın borular üzerindeki vanalar açık olmalıdır. Kapalı ise hemen açın. Sorun yine de devam ederse servis arayarak yardım alın. Cihazın ana eşanjörü kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da kalorifer tesisatında tıkanıklık olabilir. Arızanın net tespiti ve sorunun giderilmesi için servisi arayarak yardım almalısınız.

 

E04-E05-E06-F23 Arızası Prosestat arızası sorunudur
Prosestat hava akışı sağlamada fanın bekçisidir. Bu sorun yaşanılıyor ise cihaz çalışmaz. Prosestat açıldı fakat kapanmıyor olabilir ya da açılamıyor olabilir. Sorun baymak kombi anakart arızası ile alakalı da olabileceğinden net tespit ve çözüm için mutlaka baymak kombi servis aranarak uzman yardımı alınız.

E08 Arızası İyonizasyon ya da anakart arıza sorunudur
 Cihaz bu durumda ateşleme işlemini başarılı yapamaz. Öncelikle birkaç resetleme (sıfırlama) işlemi uygulamalısınız. Sorunda düzelme olmaz isa eğer teknik açıdan servis müdahalesi gerekir. Bunun için de servisi arayarak yardım almalısınız.

 

E09 Arızası Gaz valfi geri besleme arıza sorunudur
Bu durumda cihaz kendini kilitler ve çalışmaz. Sorun gaz valfi veya anakart ile alakalı olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

 

E12-E21-F25 Arızası Anakart arıza sorunudur
 Bu durumda cihazdan bir performans beklemeyin. Çünkü cihazınız çalışmayacaktır. Sorunun giderilmesi için parçanın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu yüzden de servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

 

F13 Arızası Reset kilitlemesi arıza sorunudur
 Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuz için düğme kilitlenmiş veya takılı kalmış olabilir. Sorunun düzelmesi adına cihazı elektirik sigortasının şalterini kapatıp birkaç saniye sonrasında yeniden açmalısınız. Sorun bu şekilde düzelecektir. Yinede sorun düzelmez ise servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

 

F22 Arızası Enerji besleme arıza sorunudur
 Bu durumda önce bir süre kadar bekleyiniz. Cihaz otomatik reset halinde olacağından herhangi bir müdahalede bulunmayın. Sorun yine de düzelmez ise servisi arayarak uzman yardımı almanız gerekmektedir. Bu durumda anakart arızalanmış olabilir. Anakart tamiri ya da değişimi ile sorun çözümlenir. Fakat bu sorun bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşanabilir. Bu gibi durumlar için de önerimiz kombi regülatörü ( voltaj ayarlayıcı ) kullanmanızdır.

 

F31 Arızası Merkezi ısıtma sensör arıza sorunu
 Kombi ntc sorunu da denilebilir. Kalorifer sensöründe sorun olduğunda, kablolarda kopma olduğunda ya da kısa devre olduğunda, borularda nemlenme veya oksitlenme olduğunda bu sorun yaşanabilir. Çözüm için servisi aramalı ve uzman yardımı almalısınız.

 

F32 Arızası Dış hava sensör arıza sorunudur
 Dış hava sensörü dış ortam sıcaklığına göre kombinin çalışmasını sağlar. Kombiniz dış hava sensörü arızası vermiş demektir. Olmayan kombilerde ise elektrik aksağında sorun olduğunda bu problem yaşanabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için mutlaka servis aranarak uzman yardımı alınmalıdır.

 

F33 Arızası Kullanım suyu ntc arıza sorunudur
Bu durumda sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su sensöründe sorun olduğu için servis müdahalesi gerekir. Kablolarda kopma veya kısa devre de olabilir. Sensör borularında nemlenme veya oksitlenme olabilir. Net tespit için servisi arayın ve uzman yardımı alınız.

 

F37 Arızası Tesisat su basıncı düşük arıza sorunu
Yani kombinizin içindeki su basınç seviyesinin 1 barın altında olduğunu gösterir. Bu durumda cihaza ihtiyacı olan suyu 1,5 bara kadar basmalısınız. Baymak Luna Avant model kombinin sağ altındaki kırmızı musluk doldurma musluğudur. Sola çevirdiğinizde açılır ve su dolmaya başalar. Aynı zamanda basıncı kontrol etmeli 1,5 e geldiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız. Sorun giderilecektir. Düzelme olmazsa resetleme işlemi uygulayın. İşlemi yapamazsanız ya da sorunda düzelme olmaz ise mutlaka servis arayarak uzman yardımı alınmalıdır.

 

F59 Arızası Gaz valfinde arızası sorunu
Cihaz bu durumda ateşleme yapmaz ya da sürekli ateşlemeye devam eder. Önce birkaç resetleme ( sıfırlama) işlemi uygulamalısınız. Sorun çözülmez ise servis aranarak uzman yardımı almalısınız.