30 Derece Ledi Yanıp Sönüyor Gaz blokaj sorunu

 Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olmak için doğalgazlı cihazlarınızı (ocak gibi) kontrol etmelisiniz. Tüm gaz vanalarını kontrol ederek, dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombiye de gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Eminseniz kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Birkaç resetleme uygulamasına karşın yine de sonuç alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekir. Kombinin gaz armatöründe, elektronik kartında veya iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalarında sorun olabilir.

 

40 Derece Ledi Yanıp Sönüyor Aşırı ısı limit termostat sorunu

Bu sorun tesisattan veya kombiden kaynaklıdır. Öncelikle kombi su basınç değerine bakarak düşük ise yükseltmek gerekir. Peteklerin yanlarında bulunan vanalar ile tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmak gerekir. Kombiyi son işlem olarak arızadan çıkarmak adına resetlemek gerekir. Tüm bu işlemlere karşın düzelme durumu olmuyorsa işi uzmanına bırarak servis yardımı almak gerekir. Bu gibi durumlarda; filtre tıkanıklığı, tesisat tıkanıklığı, eşanjör, devir daim pompası, sensör, kart gibi parçalarda sorun olabilir.

 

50 Derece Ledi Yanıp Sönüyor Atık gaz problemi

 Çoğu arıza durumu resetleme işlemi ile düzelmektedir. Ancak bu arıza kodunda çoğu zaman resetleme işlemi işe yaramaz. Yine de her ihtimale karşı kombiyi birkaç kez resetlemek gerekir. Sonuç değişmiyorsa servis yardımı almak gerekir. Kombi baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı için bu arızayı verir. Bu gibi durumlarda; fan, prosestat, kart ve baca sistmeini kontrol etmek gerekir.

 

60 Derece Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresi tesisat basıncı düşük

Kombi tesisatında düşük su basıncı ölçüldüğünde bu sorun yaşanır. Arıza durumunda servis çağırmaya gerek yoktur. Kombinin altında monteli durumda olan ve genellikle mvi renkte olan doldurma musluğunu sola çevirip manometreyi (bat göstergesini) takip etmeli, bar göstergesi 1.5 bara gelince doldurma musluğunu kapatarak işlemi sonlandırmalısınız. İşlemi uyguladıktan sonra cihaz normale dönecektir. Normale dönmezse resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza yine düzelmezse, işlemi çok sık yapmak zorunda kalırsanız veya işlemi bir sebeple yapamadıysanız servis yardımı almanız gerekebilir.

 

70 Derece Ledi Yanıp Sönüyor Sıcak su sensörü arızası

 Sıcak su aksağında yer alan sensörde veya sensör bağlantı kablolarında sorun olabilir. Arıza durumunda kombiyi resetleseniz de muhtemelen düzelme olmayacaktır. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 

80 Derece Ledi Yanıp Sönüyor Kalorifer sensörü arızası

Kalorifer devresinde yer alan en önemli parçalardan biri olan sensör arızalandığında veya sensöre bağlı kablo bağlantılarında sorun olduğunda bu problem yaşanır. Arıza durumunda kombiye yapılabilecek bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 

70-80 Derece Ledi Yanıp Sönüyor Kombide kireçlenme başlamış

 Kombide kireçlenmeninin yavaş yavaş başladığını ve buna istinaden kombinin kontrole-bakıma ihtiyacı olduğunu anlatan arıza durumudur. Bu durumda; sistem veya tesisatta hava olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, eşanjör kireçlenmesi, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.