E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi-blokaj sorunudur
Cihazınıza gaz geldiğinden emin olun. Dairenizdeki gaz vanalarına bakın ve açık konumda olduğundan emin olun. Kombiye gaz geliyorsa birkaç defa resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi yapmanıza rağmen sorun devam etmekte ise; anakart, gaz armatörü, iyonizasyon ve ateşleme çubuklarında sorun olabilir. Bu durumda kombi servisi’ni aramalısınız.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensör sorunudur
Aşırı ısınma problemi olarak da bilinen arıza kodudur. Öncelikle cihazda su olduğundan emin olun. Resetleme işlemi yapın. Petek ve tesisat vanalarının açık durumda olduğundan emin olun. Sorun devam ederse; üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, kart, sensör, pompa arızası olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış ya da tesisatta tıkanıklık olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Baca termostat sorunudur
Atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir.

 

E04 Arıza Kodu Geçici alev kaybı sorunudur
 Öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında arıza durumu devam etmekte ise servisi arayın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir.

 

E05 Arıza Kodu Kalorifer sensör arızasıdır
 Arıza birçok sebepten kaynaklı olabilir. Cihaza kullanıcı olarak herhangi bir müdahalede bulunmayın servis yardımı alın.

 

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızasıdır
Sıcak su ntc sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda sıcak su sensörü dışında kablolarda da sorun olabilir. Yerinde tespit edilmesi gereken bir arıza durumudur. Bu nedenle Servisi aramalısınız.

 

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemidir
Bu durumda su basıncını kontrol etmelisiniz. Normal değerde (1,5 bar) olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Baymak Star Bridge Extra model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu vardır. Bir süre kadar beklemelisiniz. Arıza durumu devam ediyorsa servisi aramalısınız.

 

E11 Arıza Kodu Emniyet termostatının devre dışı kaldığını belirtir
 Düşük sıcaklık sistemi için emniyet termostatı devre dışı kalmış demektir. Cihazı resetlemeli sorun düzelmez ise servis yardımı almalısınız.

 

E18 Arıza Kodu Sistem su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir
Sistem kendiliğinden su doldurma işlemini yapacaktır. Bir süre kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Cihaza müdahalede bulunmamanızı öneririz.

 

E19 Arıza Kodu Sisteme su doldurma fonksiyonunda sorun olduğunu belirtir
Sisteme su dolumunun başarılı bir şekilde yapılmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

 

E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık sorunudur
Genelde en sık yaşanan sorunlardan biridir. Öncelikle kombi su basıncının normal değerde olduğundan emin olun. Cihazınız kalorifer konumunda ise petek vanalarına bakın, vanalar kapalı ise mutlaka açın. Yine de sorun yaşanıyor ise Servis yardım alın. Sorun ancak yerinde görüldüğünde net bilgiler verilebilir.

 

E31 Arıza Kodu Sıcaklık kontrol sistemi-elektronik kontrol kartı iletişimi yok
Bu gibi arıza durumlarında cihazı kullanıcı olarak resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra da sorun devam etmekte ise servis yardımı almalısınız.

 

E35 Arıza Kodu Nedir? Alev oluşum sorunudur
Alev oluşumunda meydana gelen sorunu belirten arıza kodudur. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini birkaç kez tekrar edin. Sorunun düzelmediği ve devam ettiği durumlarda teknik destek almalısınız. İyon elektodu, gaz valfi, kart arızası olabilir.

 

E80-E96 Arıza Kodu Devresel kontrol sistem sorunudur
Cihazı resetlemek sorunun düzelmesine yardımcı olmaz. gibi arıza durumlarında kesin çözüm için mutlaka servisi arayınız.

 

E97 Arıza Kodu Yanlış enerji besleme elektrik frekansı sorunudur
Cihazın doğru frekansta olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontrolü ancak uzman servis ekipleri yapabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezseniz mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

E98-E99 Arıza Kodu Ana kontrol panosu elektriksel arızadır
Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan net tespit ve çözüm adına Baymak Servisini aramalısınız.