C1 Arıza Kodu Fan motorunun devir hızı sağlamadığını gösterir
Prosestatın işletme esnasında açıldığını belirtir. Bu durumda fan devir hızı sağlanmıyor olabilir. Yani muhtemel sebepler; fan, prosestat veya elektronik kart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 

C6 Arıza Kodu Çalışma sırasında prosestat devreye girmiyor veya devreyi kapatmıyor
Prosestatın ateşleme esnasında devreye girmediği ya da devreye girip devreyi kapatmadığını bildirir. Bu gibi durumlarda sorun prosestat, anakarti veya fanda olabilir. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

 

E9 Arıza Kodu Basınç düşük veya aşırı ısı limit termostatı (STB) devreye girmiş
Kombi su basıncı düşük ise basma işlemi uygulayın. Cihaz kalorifer sisteminde çalışıyor ise kalorifer vanalarının kapalı olmadığından emin olun. kapalı ise açın ve bu hususta 3 kalorifer vanasının mutlaka açık olduğundan emin olun. Kombiyi son kez resetleyın hala sonuç alamıyorsanız servis yardımı alın. Kalorifer tesisatı tıkalı olması, üç yollu vana arzası, pompa sıkışıklığı, ana eşanjördeki kireçlenme veya tıkanma, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Servis yardımı alın.

 

E2 Arıza Kodu Gidiş suyu ntc arızası
Sensör bağlantılarda kopukluk ya da kısa devre olabilir. Sensör arızalı olabileceği için de servis müdahalesi gerekir kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Bosch Kombi Servisini aramanız gerekir.

 

EA Arıza Kodu Alev algılanmıyor (ateşleme sorunu)
Gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Dairenizde gaz var ise kombi yanindaki gaz vanasına da bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar açık kombiye gaz geliyor ise resetleme işlemi uygulayın. Resetleme uygulamasını maksimum 3 kez yapın. Sonuç değişmiyor sa eğer; anakart, gaz armatörü, elektrotlarda sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için Servis yardımı alınız.

 

B1 Arıza Kodu Seçim şalteri arızası
Seçim şalterinin poz ayarları yanlış ayarlanmış ise bu ayarların kontrollerinin yapılması gerekir. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

 

A7 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızası veya sensör montajı hatalı
Sıcak su derecesini ölçme görevinde olan sensörün arızalı olduğunu, kablolarında sorun olabileceğini veya daha öncesinde sensör değişimi yapıldı ise yanlış monte edildiğini belirten bir arıza durumudur. Cihaza müdahale etmeden mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

CE Arıza Kodu Isıtma devresinde sıcaklık artışı yüksek
Çözüm Bu durumda önce tesisat basıncına bakın, düşükse su basma işlemi uygulayın. Sorun düzelmezse veya basınç normalse resetleme işlemi uygulayın. Petek vanalarına bakın ve cihaz kış konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı ise açın. Minimum 3 petek vanasının mutlaka açık olmasına özen gösterin. Sorun yine de devam ederse birçok problem söz konusu olabileceğinden servis yardımı alın. Bu gibi durumlarda kalorifer tesisatı tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı, ana eşanjörde, sensörde, kartta veya pompada sorun olabilmektedir. Net tespit ve yerinde müdahale gerektireceğinden işi uzmanına bırakmalısınız.