A3 Arıza Kodu Davlumbazdaki atık gaz sensöründe kesinti sorunu
Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale edemezsiniz. Atık gaz sensöründe sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Net teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı almalısınız. Prosestat, fan, kart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.

 

A4 Arıza Kodu Davlumbazda atık gazın çıkma sorunu
Bu hata kodunda atık gaz çıkma sorunu yaşanıyor demektir. Atık gaz sisteminde çalışmakta olan birçok parça vardır. Baca sistemi dahil, fan, kart, prosestat gibi parçalara da bakılması gerekir. Net tespit ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.

 

A7 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunu
Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Sıcak su sensöründe sensör kablolarında sorun olabilir. Veya sensör borularında nemlenme olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 

AC Arıza Kodu Dış hava sensörü ile cihaz elektroniği arasında elektrik bağlantısı yok
Bir nevi dış hava sensör sorunu diyebiliriz. Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz. Kombinizde var ise arızalı olduğunu belirtir. Yoksa da elektrik bağlantılarında problem olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 

Ad Arıza Kodu ZE tip cihazda boyler sensör sorunu
Bu durumda boyler sensör kablolarında kesinti ya da kısa devre sorunu yaşanıyor demektir. Ekranda bu hata kodu yer aldı ise cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz cihazı resetlemek bile çözüm getirmez. Bu sebeple de yapılması gereken şey Servis yardım almanızdır.

 

b1 Arıza Kodu Kod anahtar arızası
Bu durumda cihaza müdahale etmeden Eca Kombi Servisi ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

 

c1 Arıza Kodu Prosestat kontağı işletme sırasında açıyor
 Hermetik cihazın prosestat kontağını işletme sırasında açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun prosestat, elektronik kart veya düşük bir ihtimal ile fanda olabilir. Servis yardımı almanızı öneririz.

 

c4 Arıza Kodu Prosestat kontağı açmıyor
Eurostar kombide prosestatın kontağı açmadığını belirtir. Bir aksaklık söz konusudur. Bu nedenle de kullanıcı olarak direk servisi arayarak yardım istemelisiniz. Prosestatın yanı sıra sorun elektronik kart veya fanda da olabilir.

 

c6 Arıza Kodu Prosestat kontağı açık kalıyor
Eca kombide prosestat kontağı açık kaldığı sürece bu hata kodu ekranda belirir. Eurostar kombide parça değişimi gerekebilir. Sorun da prosestat veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

CC Arıza Kodu Dış hava sensöründe kesinti sorunu
Eca Eurostar kombide bu sorun yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti sorunu vardır yani bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 

D1 Arıza Kodu Geri bildirim arızası
Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

e0 Arıza Kodu Anakartta dahili sorun
 Eurostar kombide beyin görevinde olan elektronik kartta dahili hata olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart sorunu yaşanıyor olduğunu anlamak mümkündür. Karta müdahale edileceği için de mutlaka servisi arayarak yardım istemelisiniz.

 

e2 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü sorunu
 Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı gidiş suyu sensöründe kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi ya da bağlantı kontrolü gerekeceği için cihaza kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz. Kombi Servisi’ni ararsanız sizlere yardımcı olacaklardır.

 

e9 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu
Cihazda aşırı ısınma durumunun meydana gelip aşısı ısı termostatı yani limit termostatının attığını belirten hata kodudur. Bu sorunda önce su basınç kontrolü yapın. Basınç düşük ise sisteme yani kombiye su basın. Sonrasında petek vanalarına bakın, kapalı durumda ise açın. Cihazı son kez resetleyin. Bu uygulama ve kontrollerden sonra yine de sorun düzelmez de devam ederse eğer servis yardımı alın. Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, çalışma sırasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, tesisat tıkanmış, sensör arızalı, kart arızalı, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 

EA Arıza Kodu Ateşleme problemi
Bu arıza durumu ya dairede gaz kesintisi olduğunu belirtir ya da cihazda yanma olmadığını alev oluşmadığını belirtir. Dairenizede gaz yoksa bu sorun yaşanabilir. Eğer kombinize gaz geldiğine eminseniz birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Gaz var ve buna rağmen sorun devam ediyorsa servisi aramaktan başka çare yok diyebiliriz. Elektronik kart, iyonizasyon-ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Net teşhis ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

 

F7 Arıza Kodu Yanlış iyonizasyon sinyali sorunu
Eurostar model kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak adlandırılan bu arıza durumunda önce cihaza reset atmalısınız. 3 resetleme uygulaması sonrasında sonuç değişmez ise uzman yardımı almalsıınız. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir. Uzman yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.

 

FA Arıza Kodu Regülasyon kapatmasından sonra iyonizasyon akımı devam ediyor
Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Birkaç kez resetleme uygulamasına yapmanıza karşın sorunda düzelme olmaz ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda sorun olduğunda veya anakart arızası olduğunda bu problem yaşanabilir. Net teşhis ve müdahale için Servisi yardımı almalısınız.