01 Arıza Kodu Ateşleme devresi sorunu
Aydınlatma göstergesi kırmızı renkte olur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak servis öncesi gaz vanalarını kontrol etmelisiniz gaz vanaları kapalı şekilde ise gaz girişi yoktur ve sorun bu sebeple yaşanıyordur. Gaz girişleri kapalı ise açın, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Eğer vanalar açık ise cihaza reset atılması gerekir. Ekranın altında bulunan (RESET) yazılı düğmeye birkaç saniye basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetten sonra da kombi düzelmiyor ise ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. Servis tarafından müdahale edilmesi gerekir.

 

02 Arıza Kodu Aşırı ısınma (limit termostat) sorunu
Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise cihazın; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, sensör arızası, kart arızası, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Tespit ve sorunun çözümü adına İmmergas Servisi’ni aramanız gerekir.

 

05 Arıza Kodu Sıcak su ntc sinde sorun
Sıcak su sensör arızası olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcının yapması gereken bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunda veya sensör borularında terleme yani nemlenme olduğunda sorun yaşanabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 

06 Arıza Kodu Kalorifer ntc sinde sorun
Kalorifer sensör arzası olarak da adlandırılabilir. Bu arıza durumunda müdahalede bulunmamalısınız. Kalorifer sensöründe arıza olduğundan sensör borularında nem durumu veya sensör kablolarında kısa devre-kopukluk olduğundan karşımıza çıkabilen arıza durumudur. Tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 

10 Arıza Kodu Su basıncı düşük durumda
İmmergas Eolo Star model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza durumudur. Bu durumda cihaza su basmak gerekir. Panelin sağında bulunan bar göstergesinden bakarsanız eğer 1 barın altında 0 değerine yakın olduğunu göreceksiniz. Basıncı yükseltmeniz gerekeceğinden doldurma musluğunu bulmalısınız. Eolo Star model kombinin sağ altındaki kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basma işlemini başlatmalı bar göstergesi 1,5 olana kadar su doldurmalıdır. Bu değere geldiğinde ise doldurma musluğu mutlaka kapatılmalıdır. Sorun düzelmezse eğer veya işlemi yapamazsanız servis desteği alabilirsiniz.

 

11 Arıza Kodu Duman basınç swich sorunu
 Eolo Star model kombiler hermetik olduğu için atık gaz fan ile sağlanır. Bu sorun yaşanıyor ise hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, prosestat ya da anakartta problem olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi adına cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalısınız.

 

27 Arıza Kodu Yetersiz devir daim sorunu
İmmergas Eolo Star model kombinin devir daimi yeterli şekilde yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı şekilde olması durumunda açık konuma çevirmelisiniz. Aynı şekilde kalorifer vanaları da açık olmalı minimum 3 kalorifer mutlaka kullanılmalıdır. Arıza durumu hala devam ediyorsa; devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir. Net tespitin ve müdahalenin yerinde yapılması gerektiği için İmmergas Servisi’ni arayarak yardım almanız gerekmektedir.

 

28 Arıza Kodu Devrede kaçak var
Elektrik veya kalorifer tesisatında kaçak olduğu belirtir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

 

31 Arıza Kodu Dijital uzaktan kumanda ile iletişim kaybı
Eolo Star model kombi ile dijital uzaktan kumanda arasındaki iletişim kopukluğu 1 dakikayı geçer ise ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Arızada düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam etmekte ise mutlaka uzman yardımı aramalısınız.