01 Arıza Kodu Ateşleme arızası
Brülörde yanma olmadığı zaman cihaz ateşleme yapmıyor demektir. Bu durum da cihazın çalışmadığını belirtir. Yani bu arıza durumunda cihaz hem sıcak su vermeyecektir hem de petekleri ısıtmayacaktır. Öncelikle gaz girişlerini kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı durumda ise açmalısınız. Gaz vanaları açık ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer kombiye reset atmalısınız. Resetleme işlemini maksimum 3 kez yapabilirsiniz. Buna rağmen arızada düzelme olmaz ise; ateşleme ve iyonizasyon elektrotlarında, gaz armatöründe ya da elektronik kartta arıza durumu olabilir. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

 

02 Arıza Kodu Aşırı ısınma ikazı
Kombide aşırı ısınma olduğunu yani su sıcaklığının yüksek olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumları birçok etmene bağlıdır. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman önce tesisata ait vanaları ve peteklerin yanında bulunan vanaları kontrol ederek kapalı ise açmanız gerekir. Bu kontrol sonrasında kombiyi resetlemelisiniz. İşlemlerden sonra arızanın tekrar ettiği durumlarda servisi aramalısınız. Bu arıza durumu birçok etmene bağlıdır. Ana eşanjörün zaman içerisinde kireçlenmesi veya tıkanması halinde, üç yollu vananın arızalı olup konum atlaması veya ortada kalması halinde, kalorifer filtresi temizlenmediği için tıkandığında, kalorifer tesisatında tıkanıklık olduğunda, pompa çalışma sırasında sıkıştığında bu arıza durumu yaşanabilir. Bu durumlardan biri veya birkaçı söz konusu olabileceğinden net teşhis ve onarım adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

03 Arıza Kodu Duman termostat (baca sensörü) arızası
Nike Star model bacalı kombilerde atık gaz sıcaklığını ve içerideki sıcaklığı ölçerek birbiriyle kıyaslayan baca sensörünün arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini belirten arıza kodudur. Tabi bir de baca sistemini kontrol etmek gerekir. Baca tıkalı olabilir ya da çekiş gücü kuvvetli olmayabilir. Bu durumda cihaz çalışmaz. Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

 

04 Arıza Kodu Elektro mekanik kontaklarda problem
Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

 

05 Arıza Kodu Kalorifer sensörü arızası
Kalorifer ısı ntc sinde arıza olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre durumları, borularda nemlenme durumları söz konusu olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

 

06 Arıza Kodu Sıcak su sensörü arızası
Sıcak su ntc sinde bir problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun aslında sadece sıcak su sensöründe değil, sensör kablolarında veya borularında olabilir. Bu nedenle cihaza müdahalede bulunmadan sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servis yardımı almalısınız.

 

10 Arıza Kodu Düşük tesisat su basıncı sorunu
İmmergas Nike Star model kombinin basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda Nike Star model kombinize su basmanız gerekir. Nike Star kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında siyah doldurma musluğunu sola çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme durumu olmazsa veya uygulamayı yapamazsanız mutlaka servisi aramalısınız.

 

20 Arıza Kodu Parazit alev sorunu
Bir nevi iyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutun. Cihaza reset atın. Resetleme işlemi sonrasında sorunda düzelme olmaz ise İmmergas Servisi’ni arayın. Gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

 

27 Arıza Kodu Devirdaim sorunu
Nike Star model kombinin devir daim yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 tanesi mutlaka açık olsun. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise devir daim pompasında sorun olabilir veya elektronik kart arızalı olabilir. İmmergas Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

 

28 Arıza Kodu Kaçak durumu
Nike Star kombi tesisatında ya da elektrik anlamında bir kaçak durumu söz konusu olabilir. Cihaza müdahalede bulunmadan tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

31 Arıza Kodu Oda termostatı bağlantı sorunu
Oda termostatı kullanılan konutlarda meydana gelen bir arıza durumudur. Bu durumda Nike Star model kombinin oda termostatı bağlantısında sorun veya kopma olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.