01 Arıza Kodu Ateşleme problemi
Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Dairenizde gaz geldiğine eminseniz kombiyi kapatıp açın (kombiyi resetleyin). Sorun hala düzelmedi ise bu durumda gaz gurubunda, ana kartta ya da elektrotlarda sorun var diyebiliriz. Servis yardımı almalısınız.

 

02 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu
Bu arıza durumu tesisat su sıcaklığının olması gereken dereceyi aştığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kalorifer vanalarını ve kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı durumda ise açmalısınız. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza durumundan yine de kurtulamadıysanız eğer servisi aramalısınız. Üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, sensör arızası, kart arızası, pompa sıkışıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve onarılması için mutlaka servisi aramalısınız.

 

05 Arıza Kodu Kalorifer ntc sorunu
Kalorifer tesisatı için önemli parçalardan biri olan kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz konusu değildir, teknik açıdan arıza sensörün yanı sıra sensör borularında ve kablolarında da olabilmektedir. Arızanın yerinde görülmesi ve müdahale edilmesi gerektiği için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

06 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu
Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu sorunda sıcak su ntc si arızalı olabilir, sensör borularında nemlenme veya sensör kablolarında sorun olabilir. Tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi amacı ile servis yardımı almalısınız.

 

08 Arıza Kodu Reset selektör sorunu
Harici bir problemdir. Cihazı şalterinden kapatıp açmayı deneyin. Sorunda düzelme durumu olmaz ise mutlaka İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

 

09 Arıza Kodu Dar ayar işlevi aktif
Bir süre beklemeli, sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumu yine de devam ediyor ise servis aranmalıdır.

 

10 Arıza Kodu Düşük basınç hatası
İmmergas Victrix model kombi tesisatındaki su azaldığında ekranda bu hata kodu belirir. Bu gibi durumlarda su basıncı kontrol edilmeli düşük görülür ise su basma işlemi uygulanmalıdır. Victrix model kombinin sağ alt tarafındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek panelin sağ üstündeki bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basılmalıdır. Bu değere geldiği zaman su basma işlemi tamamlanır ve cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder. İşlemi yapamazsanız eğer veya yapmanıza rağmen arıza durumu yine de devam ediyorsa bu durumda servis yardımı almalısınız.

 

15 Arıza Kodu Programlama (konfigurasyon) sorunu
Çözüm Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

 

16 Arıza Kodu Vantilatör hatası
Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız zaman teknik açıdan bilgi ve yardımları almak üzere İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

 

20 Arıza Kodu Alev engeli
Hatalı alev oluşumu olarak da adlandırabileceğimiz arıza durumudur. Bu arzıa durumunda servis öncesi cihazi birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra arıza devam eder ise mutlaka servis yardımı alın.

 

27 Arıza Kodu Devirdaim sorunu
İmmergas Victrix model kombinin yeterli devir daim yapamadığını belirtir. Bu durumda tesisat vanaları veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Vanalara bakmalı, kapalı ise açmalısınız. Vanalar açık olmasına karşın sorun yaşanıyor ise resetleme işlemi uygulanmalıdır. Reset sonrasında da sonuç aynı ise servis aranmalıdır. Devirdaim pompasında, elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka servis ekiplerinden yardım almalısınız.

 

31 Arıza Kodu Kumanda panelinde sorun
Uzaktan kumanda panelinde veya bağlantılarında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

 

37 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası
Böyle bir sorunla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden bekleyin. Kısa süre bekleme sonucunda sorun düzelmez ise İmmergas Servisi’ni arayın. Daireye veya kombiye gelen voltajın düşük olduğunu ve düşük voltaj sebebi ile cihazın çalışmayacağını belirtir. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Fakat düzelme durumu olmadı ise bu durumda anakartta problem oluştuğunu anlayabiliriz. Anakarta müdahale edilmesi açısından servisi aramalısınız. Yalnız önerimiz “kombi regülatörü” kullanmanızdır. Aksi halde bu sorunu sıklıkla yaşarsınız. Üstelik yapılan müdahaleler de hiçbir zaman garantiye girmez.