E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunudur
Kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 

E02-F02 Arıza Kodu Hatalı alev oluşumudur
Alev oluşumunda sorun olduğunu belirtir. Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Resetleme ardından sorun düzelmiyorsa servisi aramanız yardım almanız gerekir. Bu sorunda; kart, gaz valfi, iyon elektrodu gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 

E03 Arıza Kodu Aşırı ısı limit termostat arızasıdır
Bu arıza durumu cihazdaki suyun aşırı ısındığını ve bu sebeple limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini ve korumaya aldığını belirtir.

 

E04-E05-E06-F23 Arıza Kodu Hava akış problemidir
Bir nevi atı gaz sistemi sorunu da diyebiliriz. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 

E08 Arıza Kodu İyonizasyon/elektronik kart sorunudur
Cihazın alevi algılamadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa; iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 

E09 Arıza Kodu Gaz valfi geri besleme sorunudur
 Gaz valfinde veya kartta meydana gelen sorunu belirtir. Bu arıza kodunda cihaza müdahale etmeden servisi aramalı yardım almalısınız.

 

E12-E21-F25 Arıza Kodu Anakart problemidir
Brötje Star Bridge model kombide anakart sorunu olduğunu belirtir. Bu hata kodlarında cihaz çalışmayacaktır. Anakart tamiri veya değişimi yapılarak sorun giderilebilir. Mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.

 

F13 Arıza Kodu Reset düğmesindeki kilitlenmeyi belirtir
Reset düğmesini uzun süre kullandığınızda ya da uzun süre basılı tuttuğunuzda reset düğmesi kilitlenir ve cihaz çalışmasını durdurur. Bu durumda yanlış resetleme yapmış olursunuz. Sorunu çözümlemek amacı ile cihazı şalterinden kapatmanız gerekir. Kapatmanız sonrasında birkaç saniye sonrasında yeniden açın sorun düzelecektir.

 

F22 Arıza Kodu Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir
Kombi şebeke elektriği ile çalışır. Kombiye gelen voltaj düşük olduğunda bu sorun yaşanır. Cihaz otomatik kendini resetler. Fakat bir süre kadar beklemeli siz de ara sıra cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmez ise düşük voltaj sebebi ile anakart yanmış ya da arızalanmış olabilir. Anakarta Baymak Servisi tarafından müdahale edilmesi gerekir. Yalnız müdahale sonrasında sorun düzelse bile aynı sorunun yaşanma ihtimali yine vardır. Bu nedenle de yeniden sorun yaşamamak adına Kombi Regülatörü kullanmalısınız.

 

F31 Arıza Kodu Kalorifer sensörü problemidir.
Isıtma sensöründe sorun olduğunu anlayabiliriz. Kalorifer ntc si olarak da bilinen bu parçada sorun olması ya da sensör kablolarında sorun olması sebebi ile sorun yaşanır. Çözüm amacı ile mutlaka uzman servis ekipler tarafından yerinde tespit ve müdahale gerekmektedir.

 

F32 Arıza Kodu Dış hava sensörü problemidir
Genelde büyük dairelerde kombi dışında dışarıda dış hava sensörü bulunmaktadır. Bu her cihazda bulunmaz. Dış hava sensörü dışarıda bulunan sıcaklığa göre kombiyi çalıştırır. Bazen dış hava sensörü olmadan da bu sorun yaşanabilir. Bu durumda sorunun yerinde görülmesi ve tespit edilmesi gerekir. Müdahale de arıza durumuna bağlı değişmektedir.

 

F33 Arıza Kodu Sıcak su sensörü problemidir
Genelde sıcak su arızası yaşanılan bir arıza durumudur. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarda kopma-kısa devre olduğunda bu sorun karşımıza çıkar. Sorunun tespit edilmesi kadar çözüme ulaşması açısından da mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

 

F37 Arıza Kodu Tesisattaki su basıncının yetersiz olduğu anlamına gelir
Brötje Star Bridge model kombilerde düşük su basınç sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu sorunda kombiye su basmanız gerekmektedir. Su basma işlemi doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğunu sola çevirerek bar seviyesi 1,5 e gelene kadar su basmalısınız. İşlem sonrası doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın.

 

F59 Arıza Kodu Gaz valfi problemidir
Gaz valfi arızası olarak da bilinen arıza kodudur. Yalnız gaz valfinin yanı sıra kombi elektronik kartının da kontrol edilmesi gerekir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.