E01 Hatası Ateşleme sorunudur
Öncelikle kombinize gaz geliyor mu diye kontrol edin. Yine de sorun düzelmezse servis çağırmanız gerekir.

 

E02 Hatası Hatalı alev oluşumudur
Cihazın alev algılamada sorun yaşattırdığını belirtir. Bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmuyor ise iyonizasyon elektrodu, anakart ya da gaz armatörü gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Arızanın tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

 

E03 Hatası Aşırı ısınma sensör hatasıdır
Falke Condense model kombilerde yüksek sıcaklık sebebi ile arıza oluştuğunu belirtir.

 

E05 Hatası Fan geri besleme problemidir (Atık gaz sistem sorunudur)
 Cihazın atık gaz sisteminde meydana gelen sorunu belirtir.

 

E08 Hatası Ateşleme devresinde sorun var
Dairede bir gaz kesintisi yok ve kombiye gaz geliyorsa kombiyi servis öncesi birkaç kez resetlemelisiniz. Ancak bu işlemlere rağmen hala sonuç alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekir. İyon-ateşleme elektrodu, kart veya gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Cihaz yeterli hava akışı sağlayamadığı için de alevi kesiyor olabilir.

 

E09 Hatası Gaz valfi geri besleme problemidir
Gaz valfi arızasıdır. Bir nevi cihazın ateşleme yapmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almak gerekir. Gaz valfinde veya kartta sorun olabilir.

 

E12 Hatası EEPROM (yazılım) sorunudur
Yazılım sorunlarında teknik açıdan yapabileceğiniz bir uygulama olmaz. Yine de cihazı birkaç kez resetlemeli sorun düzelmiyorsa servis yardımı alınmalıdır. Kart arızası olabilir.

 

E15 Hatası Sensör sıcaklık değişimi sorunu
Sensördeki sıcaklığın olması gereken dışında değiştiğini belirten bir arıza kodudur. Sensörde sorun olabilir veya bir kart arızası olabilir. Net tespit için servis yardımı almalısınız.

 

E16 Hatası Dönüş sıcaklık sensör kilitlenmesi sorunudur
 Dönüş suyu sensöründeki kilitlenmeyi ifade eder. Sensör arızası veya kart olabilir. Müdahale ve tespit için Baymak Servisi’ni aramalısınız.

 

E17 Hatası Çıkış sıcaklık sensör klitlenme sorunudur
Çıkış sensöründeki kilitlenmeyi anlatır. Bu gibi durumlarda cihazı resetleseniz de sonuç alamazsınız. Sensör veya karta bağlı bir sorun olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 

E18 Hatası Ntc sensör çatlak test sorunudur
Ntc sensör ile alakalı bir problemdir. Ancak kart arızası da olabilir. Net tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

E21 Hatası Anakart problemidir
Cihaz bu durumda kesin olarak çalışma yapmayacaktır. Çözüm için tamir ya da değişim gerekebilir. Bu nedenle mutlaka uzman bir servis yardımı almalısınız.

 

E33 Hatası Dönüş sıcaklık sensörü sorunudur
Dönüş sıcaklık sensöründe sorun olduğunu bu durumda cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Sonuç alamadıysanız mutlaka servisi arayın. Sensör dışında kablolarda veya kartta da sorun olabilmektedir.

 

E35 Hatası Çıkış sıcaklık sensörü sorunudur
Çıkış sıcaklık sensörü arızasında cihazı önce resetlemeyi deneyin. Sonuç alamadığınız durumlarda servis yardımı almalısınız. Sensör dışında kablolarda kopma veya kısa devre durumu olabilir

 

F13 Hatası Reset kilitlenmesi sorunudur
Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda düğme kilitlenir. Bu durumda cihaz arızaya geçer. Sorunu düzeltmek amacı ile reset düğmesine basmaya çalışsanız da sonuç alamayacaksınız. Çünkü çözüm için cihazı şalterinden kapatıp bir süre sonra yeniden açmanız gerekir. Ancak bu durumda sorun çözümlenebilir. Bu işlem sonrasında sonuç değişmezse servis yardımı alabilirsiniz.

 

F34 Hatası Düşük besleme gerilim sorunudur
Düşük voltaj sorunu olarak da adlandırılabilir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan cihaz otomatik resetlenecektir. Otomatik resetleme sonrasında sonuç değişmezse eğer düşük voltaj sebebi ile kombinizin anakartı yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Anakarta müdahale gerekir. Anakart tamir edildiğinde ya da değiştirildiğinde sorun çözümlenir. Yalnız düşük voltaj problemi bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşama şansınız vardır. Bu gibi durumlarda ise kombi regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz. Voltajı dengeler ve bu gibi sorunların oluşmasını engeller.

 

F37 Hatası Düşük su basınç problemidir
Cihazda otomatik doldurma fonksiyonu olduğu için bir süre kadar bekleyin. Otomatik su dolumu gerçekleşirse sorun çözümlenir. İşlem yapılamazsa eğer doldurma musluğu ile su basmayı deneyin. Falke Condense model kombinin sağ altındaki kırmızı doldurma musluğunu sola doğru çevirin ve sağ alt taraftaki basınç değeri 1,5 olana kadar su basmayı deneyin. İşlem sonrasında sorun düzelir. Çözümlenme olmaz ise servis yardımı almalısınız.

 

F40 Hatası Yüksek su basınç problemidir
 Falke Condense model kombide basıncın yüksek olduğunu belirtir. Basınç değerine bakarsanız 2,5 bar üzerinde ya da 3 bar üzerinde olduğunu görürsünüz. Tahliye vanasını açarak ya da en yakın kaloriferin üst yan kısmını açarak su alabilir basıncı bu şekilde düşürebilirsiniz. Basınç düştüğünde sorun çözümlenecektir. Düzelme olmazsa ya da işlemi yapamazsanız teknik destek alabilirsiniz.

 

F41 Hatası Otomatik su doldurma fonksiyonu devrede
 Falke Condense model kombide otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir. Bu bir arıza durumu değildir sadece su dolum işleminin otomatik başlatıldığını belirtir. Bir süre beklemelisiniz. Su dolumu olmaz ise servis yardımı alabilirsiniz.

 

F42 Hatası Otomatik su doldurma işlemi tamamlanamadı
Otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girmesine karşın işlemi başarılı bir şekilde tamamlayamadığını gösterir. Bu durumda cihaza su basmayı denemeli işlemi yapamazsanız servis yardımı almalısınız.

 

F43 Hatası Otomatik su doldurma işlemi sonrasında düşük su basınç sorunu
Otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girip su doldurma işlemini yapamadığını ve sonrasında arızaya geçtiğini belirtir. Bu durumda öncelikle cihaza su basmayı denemelisiniz. İşlemi yapamadığınız durumlarda mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.

 

F47 Hatası Su basınç anahtarının bağlı olmadığını belirtir
Su basınç anahtarı kombideki su basıncını ölçmektedir. Su basıncının yüksek ya da düşük olduğunu manometre ile göstermektedir. Su basınç anahtarı arızalandığında ekranda bu hata kodu yer alır. Ve manometrede gösterilen basınç değeri normal basınç değeri değildir. Su bassanız da sorun çözümlenmez ya da yüksek basıncı düşürseniz de sorun yaşanmaya devam edilir. Parça değişimi adına servis yardımı almalısınız.

 

F50 Hatası Sıcak su boylerinde sorun olduğunu anlatır
Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeyiniz. Teknik açıdan servis yardımı alırsanız eğer sorununuz çözümlenecektir.

 

F51 Hatası PT1000 sensör problemidir
Bu sorunda harici sensörde sorun olduğunu anlayabiliriz. Teknik olarak Baymak Servisi ile görüşerek çözüm konusunda yardım almalısınız.

 

F52 Hatası Kullanım suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir
Sıcak su sensörü olarak da adlandırabiliriz. Sensörde sorun olması sebebi ile cihaz arızaya geçmiş ve sıcak su vermiyordur. Yalnız bu sorunda tek sebep sensör değildir. Kablolarda kopma-kısa devre gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

 

F53 Hatası Termal sigortanın kapalı olduğunu belirtir
 Kullanıcı olarak bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servis yardımı almalısınız.

 

F81 Hatası Sensör drift test arızasıdır
Çok nadir karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu sorunu yaşayan kullanıcı teknik açıdan mutlaka uzman yardımı almalı, cihaza müdahale etmeye kalkışmamalıdır.