E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme problemi olduğunu anlatmaktadır
Kombi bir nedenle ateşleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiremiyor demektir. Brülörde yanma olmadığını belirtir.

 

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat problemi
 Aşırı ısı limit termostatı ile alakalı bir sorun olabileceğini belirtir. Aşırı ısınma durumu söz konusu olabilir. Arıza durumunda servis öncesi kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

E03 Arıza Kodu Atık gaz sistemi sorunu
Baymak Falke 24 HCY model hermetik kombilerde; baca sisteminde, fanda, kartta, prosestatta sorun olabilir. Baymak Falke 24 BCY model bacalı kombilerde; baca tıkalı, baca çekişi kuvvetli değil, baca sensörü veya kart arızası olabilir. Arıza durumunda her ihtimale karşı kombiyi birkaç kez arka arkaya resetlemeli, arıza durumunda düzelme olmuyorsa direk servis yardımı alınmalıdır.

 

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör problemi
 Bu sorunda reset işlemi bir işe yaramaz. Ancak yine de her ihtimale karşı kombiyi birkaç kez resetlemek gerekir. Birkaç reset uygulamasına karşın yine de sorun devam ederse servis yardımı almak gerekir. Sensör veya sensör bağlantılarında problem olabilir.

 

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör problemi olduğunu bildirmekte
Kullanım suyu ntc sinin arızalı olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensörün yani ntc nin bağlı olduğu kablolarda da problem olabilmektedir. Borularda nemlenme durumu da söz konusu olabileceğinden tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 

E10 Arıza Kodu Düşük basınç arızası
Tesisat su basıncı 1 barın altına düşerse cihaz bu arızayı verir. Bu durumda tesisat basıncını yükseltmek gerekir. Kombi altındaki mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek basınç 1.5 bar olana dek işlemi devam ettirin. Basınç 1.5 bara gelince işlemi sonlandırın. Sorunun düzeldiğini görürsünüz. Ancak işlem yapılamazsa, sorun işlem sonrası düzelmezse veya bu işlemi çok sık yapmak zorunda kalırsanız mutlaka servis desteği almalısınız.

 

E25/E26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj problemi
Arıza durumunda önce kombi basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Petek ve tesisat vanaları kapalıysa açık konuma getirmelisiniz. Kombiyi arızadan çıkarmak için birkaç kez resetlemelisiniz. Birkaç resetleme işlemine rağmen düzelme olmazsa yapılabilecek başka bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Arıza durumu kombinin uzun süre kapalı kalmasına, çok sık kapatılıp açılarak kullanılmasına, tesisatın kirlenmesine, filtrenin tıkanmasına, kombi parçalarında kireçlenme, sıkışma veya arıza olması gibi birçok sebebe bağlı olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 

E35 Arıza Kodu Alev oluşum arızası
Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir. Gaz kesintisi olmadığından emin olun, “R” düğmesine basarak servis öncesi kombiye reset atın. Arızada yine bir düzelme durumu olmazsa eğer mutlaka servisi arayarak yardım almalısınız.

 

E96 Arıza Kodu Voltaj düşmesi sebebi ile kapanma durumu olduğunu bildirmekte
Bu sorunda bir süre kadar sorunun düzelmesini beklemelisiniz. Voltajların düzelmesi ile birlikte sorunun da düzelme olasılığı vardır. Ancak uzun süre bekleme neticesinde sorun düzelmezse servis yardımı almak gerekebilir. Dairenizin elektriğiyle alakalı veya kombinin elektrik bağlantısı-kartı ile alakalı bir sorun olabilir. Dairenize gelen voltaj normal olarak ölçülürse kombi elektrik bağlantısını ve elektronik kartı kontrol etmek için servis yardımı almalısınız. Anak işlem bitiminde sorun çözümlendikten sonra mutlaka kombi regülatörü cihazı kullanmalısınız.