E01 Arızası Kodu Brülörde alev yok
Çözüm Kısacası ateşleme sorunudur. Bu arıza ile karşılaştığınız zaman öncelikle kombinizin yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyin. Dairenize gazın geldiğinden emin olun. Kombinize gazın geldğine eminseniz resetleme işlemi yapın. Sorun devam ettiği sürece resetleme işlemini bir kaç kez daha uygulamalısınız. Yinede sonuç alamadıysanız muhtemel sebepler: anakart, gaz valfi yada elektrotlar olabilir. Net teşhis için Baymak Servisi’ni arayın.

 

E02 Arızası Kodu Emniyet termostat sensörü sorunudur
Limit termostatta arıza olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Sorun çözümlenmiyorsa mutlaka servisi arayarak yardım talebinizi belirtmelisiniz.

 

E03 Arızası Kodu Baca termostat problemidir
Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi de önemlidir. Falke HC model hermetik kombide karşılaşılan bu sorunda; baca yerinden çıkmış olabiliri, fan, prosestat ya da anakart arızalı olabilir. Tespit için servis yardımı almalısınız. Falke BC model bacalı kombide karşılaşılan bu sorunda; baca sensöründe arıza olabilir ya da baca tıkanmış ve çekişi kuvvetli olamayabilir. Bu durum için de mutlaka servis yardımı almanız gerekmektedir.

 

E05 Arızası Kodu Merkezi ısıtma devresi sensör sorunudur
Kalorifer ntc sinde oluşan sorunu belirtmektedir. Bu gibi arızalarda kaloriferleriniz olması gerekenden az ısıtabilir ya da hiç ısı olmayabilir. Sensör yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun teşhis edilmesi ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.

 

E06 Arızası Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur
 Genelde sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarında bir problem olduğunda karşımıza çıkar. Net teşhis için mutlaka servisi arayın.

 

E10 Arızası Kodu Su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur
Tesisat suyunun azalıp sıfır değerine yakın olduğunu belirtir. Bu durumda teknik açıdan yapılması gereken işlem cihaza su basmaktır. Falke HC/BC model kombinin sağ altında bulunan bar göstergesinin arka tarafına doğru baktığınızda mavi musluk göreceksiniz. Bu parçayla işlem yapmanız gerekir.

 

E25 Arızası Kodu Maksimum ısı sorunudur
Cihazdaki suyun olması gerekenin üstüne çıktığını ve bu sebeple limit termostatın açıldığını cihazı bloke ettiğini belirten bir arıza kodudur.

 

E35 Arızası Kodu Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir
Kombide alev hissedilmediğinde bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Servisi’nden yardım almalısınız. İyonizasyon elektrodu, gaz grubu veya elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir.